Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

mina jään

Võrumaa tantsurühmad alustasid teisipäeva hommikul reisi Tallinna, kus mitme eesootava proovipäeva finaaliks on nädalavahetusel toimuv noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään”.

Kokku sõidab Võrumaalt pealinna 27 bussi, s.o üle tuhande lapse. Teisipäeval välja sõitnud umbes 300-le tantsijatele järgnevad reedel ja laupäeval rohkem kui 700 lauljat. Kokku on esindatud 49 kollektiivi.

Võrumaa noorte eest hoolitseb Tallinnas pealt 20-liikmeline meeskond, pluss iga kollektiiviga kaasas olevad juhendajad-saatjad.

„Võrumaa noorte lauljate ja tantsijate Tallinnas viibimine on suur logistikaprojekt,” rääkis peo Võrumaa kuraator Aigi Pall. „Me peame kogu nädala jooksul tagama laste ja noorte heaolu: et oleks turvaline, et kõhud oleksid täis, et bussid sõidaksid õigel ajal õigesse kohta, et liiguks info kõigi kavamuudatuste kohta, et oleks keegi, kes annab esmaabi ja nii edasi,” selgitas Pall.

Ööbimine koolides

Võrumaa noored ööbivad Tallinnas neljas erinevas hoones – kolmes Tallinna Reaalkooli majas ning Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumis. Ööbimiskohtades aitavad laste turvalisust tagada Kaitseliidu Antsla malevkonna mehed.

Lisaks on igas majas komandandid, kes jälgivad päeva jooksul hoonetes üldist korda – et kusagil ei jääks triikraud sisse, et aknad oleksid vajadusel kas avatud või suletud ning kui majja jääb haigeid lapsi, siis oleks neilegi seltsilisi.

XII noorte laulu- ja tantsupeo esimene tantsuetendus toimub reedel algusega kl 19. Teine ja kolmas tantsuetendus on kavas laupäeval. Pühapäeval toimub peorongkäik ning laulupidu.

LÕUNAEESTLANE

VAATA VEEL

VIDEO: Võrumaa poistekoorid laulsid laulupeoks hääle lahti

PILDID: Võrumaa noored tantsijad tegid suvise tantsupeo eksami

Viimased uudised