Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

noorte laulupidu

Võrumaa poistekoorid juhatasid reedel sisse noorte XII laulu- ja tantsupeo maakondliku eelproovide tsükli, mille jooksul selgitatakse Võrumaa umbes 1500 koorilaulja seast välja suvisele suurpeole pääsejad.

„Võrumaalt on kokku viis poistekoori ja üks noorte meeste koor,” rääkis XII noorte laulu- ja tantsupeo Võrumaa kuraator Aigi Pall Lõunaeestlasele. Kokku teeb see poistekoorides rohkem kui 130 lauljat ning noormeeste kooris üle 30 laulja.

Nelja tunni jooksul lihvisid Võru Kesklinna Kooli, Võru Kreutzwaldi Kooli, Antsla Gümnaasiumi, Rõuge Põhikooli ja Võru Muusikakooli poistekoori ning Põlvamaa noormeeste koor Kandles dirigentide Lydia Rahula ja Hirvo Surva juhendusel suvise noorte laulupeo repertuaari kuuluvate lugude esitamist.

Tihe konkurents

Noorte laulupeole pääsemise nimel on koolides proove tehtud juba mõnda aega ning lähematel kuudel selgub, kes kesksuvisele kooride pillerkaarile pääsevad.

„Harjutamine käib tõsiselt, sest soov peole saada on ju suur ja kõik teavad, et konkurents on tegelikult kõva,” lausus Pall. Võrumaalt laulupeole pürgivast 1500 noorest lauljast umbes kolmandikul tuleb tema sõnul leppida publiku seas kaasaelamisega.

Pärast reedest poistekooride eelproovi jätkavad lähema paari kuu jooksul eelproovidega mudilaskoorid, lastekoorid, segakoorid. Eelproovide teine ring viiakse läbi aprillis.

„Pärast seda tulevad otsused, kes Tallinnasse saavad,” lisas Pall.

Noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään” toimub 30. juunist 2. juulini. Noorte laulupeo peadirigendiks on Heli Jürgenson, tantsupeo pealavastajaks Margus Toomla.

Laulupidu tõstab korraldajate sõnul esile uue põlvkonna heliloojate loomingu ning kogemustega dirigentide kõrval saavad oma esimese laulupeo kogemuse ka mitmed noored dirigendid.

Tantsupidu tugineb muistendile Koidust ja Hämarikust. See on lugu igikestvate väärtuste põlvest-põlve edasikandmisest ja vastutusest selle hoidmisel.

Vaata pilte ja videot Võrumaa poistekooride eelproovipäevast.

Arved Breidaks

Viimased uudised