Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigihalduse minister Mihhail Korb ootab ministeeriumidelt tagasisidet plaanile, mille kohaselt viiakse paari aasta jooksul Tallinnast välja sadu riigipalgalisi töökohti.

„Riigiasutuste ümberpaigutuse plaan liigub plaanipäraselt,” rääkis Korb reedel Lõunaeestlasele.

Kui nädala algul tekitas elevust Korbi kava viia Tallinnast maakonnakeskustesse 2500 riigipalgalist töökohta, siis reedel tunnistas minister, et plaan oli liiga ambitsioonikas.

Nüüdseks on kokku lepitud, et kolimisplaan tehakse kahe aasta peale, kuid 2500 töökohta selle ajaga ümber kolida ei jõuta. „Ei ole mõtet plaanida asju, mida peab tegema juba järgmine valitsus,” põhjendas Korb.

Praegu oodataksegi ministeeriumidelt tagasisidet, et seejärel edasi liikuda. „Kui tagasiside on tulnud, siis oskame välja pakkuda lõpliku plaani, mille järgi me tegutseme järgmised kaks aastat,” kinnitas Korb.

Maakonnakeskused saavad turgutust

Ministri sõnul eelistatakse kolimisplaani lülitada eelkõige need ametid, mis juba tegutsevad väljaspool pealinna ning mille kohalolu Tallinnas pole tingimata tähtis.

„Sellel protsessil on selge eesmärk – regionaalne areng,” märkis Korb. Kuna viimastel aastatel on riigipalgalisi töökohti tema sõnul pigem koondatud Tallinnasse ja Tartusse, tuleb maakonnakeskuste arendamiseks samme astuda.

Riigihalduse ministri nädala algul avaldatud kava kohaselt asutataks näiteks Põlvasse ümber Riigimetsa Majandamise Keskus (42 töökohta) ja SA Erametsakeskus (31 töökohta). Võrru koliksid keskkonnaamet (93 töökohta) ja keskkonnainspektsioon (67 töökohta). Valga linnas leiaksid uue asukoha SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (83 töökohta) ja keskkonnaagentuur (50 töökohta).

Vaata intervjuud Mihhail Korbiga järgnevast videost.

Arved Breidaks

Viimased uudised