Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Uued Uudised

Praegu siseministri kohuseid täitev rahandusminister Martin Helme ütles, et politseijuht Elmar Vaheri lahtilaskmise põhjus pole joobes autot juhtinud sots Hannes Rumm, vaid usalduse kaotus ja valitsuse plaanidele vastutöötamine.

„On tõsi, et siseministri asendajana kohtusin täna Vaheriga,” märkis Helme, „ütlesin, et minu meelest ei saa ta enam jätkata. Tegin talle ettepaneku amet maha panna, selgitades, et siseministri (ja muide ka minu kui asetäitja) usaldus tema vastu on täielikult kadunud. Mõtleme korraks, palju tal neid kollaseid kaarte juba all on? Mitut skandaali peab valitsus ja avalikkus siis lõpuks ära taluma? Yana Toomi tsiteerides, ükskord saab ju karikas täis, või kuidas?
Meie kohtumine ei olnud tõepoolest pikk, kuid sellest esitas Elmar Vaher tõele mitte vastava versiooni. Esiteks, mitte kordagi ei öelnud ma, et tema ametist lahkumise põhjuseks on Rummi juhtum. Ma küsisin talt, mida ta sellest teab ja kas on kursis. Ta ütles sõnaselgelt, et tema ei ole sellest midagi kunagi kuulnud. Ma võtsin tema eituse teadmiseks.”

Helme lisas, et Vaheri suhtes usalduse kaotuse põhjus on temapoolne avalik valetamine siseministri ja siseministeeriumi plaanide osas, samuti tegevusetus või suisa vastu töötamine praeguse valitsuse tööplaanidele.

Ühtlasi lisas Helme, et „kogu tekkinud poliitilise paanika taustal pean tunnistama, et tegin vea, et sekkusin nii kiiresti ja jõuliselt teise ministri haldusalasse. Mul oli küll teema läbi arutatud erakonnakaaslasest siseministriga, aga peaministriga mitte. Tuleb tunnistada, et see ei olnud korrektne, mõistan Jüri pahameelt ja vabandan tema ees. Eks õpin kogu elu.”

Viimased uudised