Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Maanteemuuseum

Maanteemuuseum avab homme laupäeval 18. mail toimuval muuseumiööl Eesti Tervisemuuseumi külalisnäituse „Karskelt, kultuurselt või põhjani?”.

Maanteemuuseumil on au võõrustada Eesti Tervisemuuseumi rändnäitust „Karskelt, kultuurselt või põhjani?”. Näitus annab hea võimaluse pöörata külastajate tähelepanu alkoholi liigtarbimisest tulenevatele probleemidele liikluskeskkonnas.

Maanteemuuseumi üheks ülesandeks on tegeleda liiklusohutusega ja just viinastunud liiklejad on üheks ohuks teedel. „Muuseumiöö  selle aasta teema on vabadus. Igale ühele meist peaks jääma vabadus ohutult liigelda. Kuid võttes endale vabaduse joobunult rooli istuda, võtame teiselt vabaduse ohutult liigelda. Kui ühe indiviidi vabadus hakkab piirama teise vabadust, kas me siis saame ikka rääkida vabadusest?” avab näituse ideed maanteemuuseumi kuraator Merily Marienhagen.

Muuseumiööl saab karskluse näitusega põhjalikumalt tutvuda kell 21 algaval giidituuril. Lisaks saavad külalised oma teadmisi testida ja koordinatsiooni proovile panna alkoprillide töötoas.

Muuseumiöölistel on võimalus uudistada ka Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluvat osanäitust „Peedist pesumasin: leidlikkus teel”, mille giidituurist saab osa võtta kell 19.00. Peredel on võimalus näitusega tutvuda läbi lõbusa tegevuslehe.

Avatud on liikluslinn, kus lisaks sõiduõppele saab meisterdada rinnamärke.

Muuseumiööl aitab kõhtu täita Varbuse Teemaja.

Maanteemuuseumi muuseumiöö algab kell 18 ja kõik näitused on avatud kuni 23ni.

Sissepääs TASUTA.

Muuseumiöö kava vaata maanteemuuseumi veebilehelt

Viimased uudised