Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

Sel nädalalõpul on Võru- ja Valgamaal täiendava vaktsineerimisvõimalusena liikvel vaktsineerimisbuss ja -kiirabi. Vaktsineerimine on tasuta ja etteregistreerimiseta.

„Lõuna-Eestis on väga palju hajaasustust, mistõttu on seal väga oluline pakkuda vaktsineerimiseks täiendavaid võimalusi inimestele, kes elavad suurematest keskustest eemal. COVID-19 on tõsine haigus, mis on eriti ohtlik krooniliste haigustega inimestele – seepärast on eriti oluline, et kõik ennast haiguse raske põdemise eest vaktsineerimisega kaitseksid,“ ütles SA Viljandi Haigla mobiilsete teenuste koordinaator Kristel Sirelpuu.

Võrumaal liigub Viljandi Haigla vaktsineerimisbuss 14., 15. ja 16. oktoobril. Valgamaal liigub Valga Haigla vaktsineerimiskiirabi ringi 16. oktoobril. Täpsemad kohad ja ajad on kirjas https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/

Lisaks on Võrumaal täiendavad vaktsineerimispunktid avatud ka 17. oktoobril: Võrus kell 11-17 aadressil Jüri 32A ja Antslas kell 11-17 Kultuuri- ja Spordikeskuse ees.

Võrumaal on COVID-19 vastu vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 61,3 protsenti ja Valgamaal 60,9 protsenti täiskasvanud elanikest. Kogu Eestis on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 67,8 protsenti täisealistest.

Vaktsineerimise kohta saab nõu ka perearsti nõuandeliinilt telefonil 1220. Lisainfot saab ka lehelt www.vaktsineeri.ee ja telefonil 1247. Lisaks on jätkuvalt võimalik broneerida vaktsineerimise aega telefonil 1247 ja digiregistratuuri (http://www.digiregistratuur.ee/) kaudu. Vaktsineerida saab nii perearsti juures kui ka apteekides (https://vaktsineeriapteegis.ee/koroonaviirus).

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, vähendada koroonaviiruse levikut Eestis ning hoida sellega COVID-19 haiguse kolmas laine võimalikult madalal, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning hoida Eesti ühiskond võimalikult avatud.

Viimased uudised