lootos

Nädalavahetus pakkus Põlva jalgpalliklubile Lootos nii pettumust kui rõõmu, sest kui naiste meistriliigas tuli vastu võtta kolmas kaotus, siis tänavu neljandas liigas mängiv meeskond alustas hooaega võiduga.

Lootos võõrustas laupäevases naiste meistriliiga mängus Tartu SK 10 Premium naiskonda, kellelt loodeti liigatabelisse punkt saada.

„Loodame võrdsemat mängu, kui kaks esimest vooru,” sõnas naiskonna treener Kaido Kukli mängueelses kommentaaris jalgpall.ee-le. „Saada punkt tabelisse ja kas või lüüa värav oleks eesmärk. SK 10 on hea naiskond, kellel on palju rohkem Meistriliiga kogemust kui meil,” avaldas Kukli.

Lootose naiskonnale pole meistriliigasse naasmise puhul hinnaalandust tehtud. Esimeses kohtumises kaotati meistriliiga mullusele hõbedale, Tallinna Florale, 11:0 ning teises mängus tuli tunnistada mulluse meistri, Pärnu JK, 10:0 paremust.

Kuigi ka kolmas mäng läks Lootosele kirja kaotusena, saavutati treeneri teine eesmärk ja löödi hooaja esimene värav. Tartlannad läksid 24. minutil löödud avaväravast juhtima, kuid juba 32. minutil lõi Kristin Kukli Põlva eest viigivärava. 1:1 viigiseisuga mindi ka poolajale.

Teisel lasi Põlva klubi endale lüüa veel neli väravat, neist viimane 89. minutil ning kokkuvõttes kaotus 1:5.

Kolme vooru järel on Põlva naiskond 8 klubi konkurentsis 7. kohal, edestades Noortekoondist, kelle väravate vahe on Põlva 1:26 võrreldes oluliselt suurem – 0:39.

Meeskonnal esimene võit kirjas

Kui Lootose naiskond tõusis mulluse hooaja järel mängima meistriliigasse, siis klubi meeskond langes IV liigasse, kus pühapäeval võeti kodusel kunstmurul vastu FC Elva duubel.

Hooaja esimeses liigamängus läks Lootos 27. minutil Andre Kuke väravast 1:0 juhtima ning mängu lõpus lõik Kukk 82. minutil seisuks 2:0, millega mäng ka lõppes. Avavooru järel võttis Lootos liigatabelis sisse kolmanda koha.