Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Peaminister ja Reformierakonna juht Kaja Kallas väitis, et politsei peab agaramalt maske ja passe kontrollima ning vaktsineerimata isikuid ootavad uued piirangud.

Kallas märkis sotsiaalmeedias, et variante vaktsineerimata isikute pitsitamiseks on erinevaid, näiteks et COVID-tõend kehtiks ainult vaktsineeritutele ja läbipõdenutele, aga mitte enam testitulemuse põhjal.

Kallas lisas, et vaktsineerimata ehk kõrge haiglasse sattumisse riskiga inimeste võimalusi tuleb ajutiselt täiendavalt piirata meelelahutuses ja vaba aja veetmisel.

Kallas selgitas, et haiglate ülekoormamise vältimiseks ja plaanilise ravi lahti hoidmiseks on talle tutvustatud erinevaid ettepanekuid. Näiteks ka selliseid, kus riik nõuaks vaktsineerimata inimestelt COVID-19 ravikulud tagasi või et vaktsineerimata inimesed liiguksid plaanilise ravijärjekorra lõppu. Kallase väitel on need variandid teoreetilised ning valitsus ei pea selliseid samme realistlikuks. Eesti ravisüsteem on solidaarne – igaühel on õigus saada ravi. Küll aga näitab olukorra tõsidust Kallase väitel see, et sellised ideed üldse esile kerkivad.

Viimased uudised