Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA-s on koroona olukord üha hullem, nakatumiste arv on kerkinud tagasi talvisele tasemele, millega on kadunud vaktsiinide antud eelis.

Nakatumiste arvu kasvus süüdistatakse Delta varianti ning seda, et lunaosariikides on vaktsineeritud vähem inimesi, vahendab AP.

Vahepealsetes epitsentrites Floridas ja Louisianas on hakanud uute nakatumiste arv vähenema, aga see kasvab kiiresti Kentucky, Georgia ja Tennessee osariikides, kus lapsed läksid kooli, maske eriti ei kanta ja vaktsineeritus on madal.

Olukord USA haiglates meenutab juba talvist seisu: jäetakse ära plaanilisi operatsioone, töötajaid napib ning puudus on haiglakohtadest.

Kuigi USA-s on tegeldud 9 kuud vaktsineerimisega, poole see erilisi tulemusi andnud. Põhjuseks peetakse asjaolu, et paljud on siiani vaktsineerimata ning haiglasse satuvad ja surevad põhiliselt vaktsineerimata inimesed.

Arstid räägivad, et kuigi inimesi püüti hoiatad ja õpetada, siis on reaalsus see, et inimesi õpetab elu ise – isiklik tragöödia. Kentucky osariigis on haiglad viidud viimase piirini.

USA-s on praegu keskmiselt 170 000 uut nakatumist ja 1800 koroonasurma päevas. See on kõrgeim tase alates aasta algusest. Nii nakatumiste kui surmade arv on tõusuteel.

Praegu antakse USA-s keskmiselt 900 000 vaktsiinidoosi päevas, aga see jääb alla aprilli tasemele, mis oli 3,4 miljonit doosi päevas. Nüüd tahetakse ära otsustada kolmandate dooside andmine, et tugevdada juba vaktsineeritud inimeste immuunsust.

Positiivne on see, et haiglapatsientide arv on jäänud püsima 90 000 juurde, mis on umbes veebruari tase. Aasta alguse tipp oli jaanuaris, mil uusi nakatumisi lisandus päevas 250 000 ja koroonasurmasid 3400. Pärast seda õnnestus vaktsineerimisega nakatumiste arv alla tuua, aga nüüd on jälle nakatumiste arv üleval.

Möödunud nädalal kehtestas president Joe Biden sundvaktsineerimise kohustuse kohustuse 17 miljonile meedikule ning vaktsineerimise või iganädalase testimise kohustuse 80 miljonile inimesele, kes töötavad enam kui 100 töötajaga ettevõtetes. Biden nimetas praegust olukorda vaktsineerimata inimeste pandeemiaks.

USA-s opositsioonis olevad vabariiklased on aga sundvaktsineerimise vastu. Samuti on hakanud haigestuma vaktsineeritud inimesed.

Viimased uudised