Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Seaduserikkumise õigustajad ja sellele takka kiitjad, sotside nimekirjas Võrus kandideerivad kooliõpetajad Signe Rõõmus (vasakul) ja Aigi Musto. Pildid sotside valimisbukletist

Võrus on välja kujunenud kurioosne olukord, kus võimul olevad sotsid kiidavad takka seaduserikkumisele ja ei saa isegi aru, et see vale on.

Lõunaeestlase artikli peale, et Võru koolides ja allasutustes levitatakse valimispropagandat on Võru sotsid asunud sellist teguviisi kaitsma ja ei näe selles midagi taunimisväärset.

Näiteks Võru sotside kandidaat ja Võru Kesklinna Kooli koorijuht Signe Rõõmus asus sotsiaalmeedias otsima „süüdlast”, kes pildi ajakirjandusse lekitas, selle asemel, et viga tunnistada ja seda parandada. „Võõras sisse ei saa,” märkis Rõõmus.

Võru sotside kandidaat ja Võru Kesklinna Kooli eesti keele ja kirjanduse ning ajaloo õpetaja Aigi Musto märkis, et „neid pastakaid oleme igal aastal saanud õpetajate päeval. Kusjuures väga head pastakad on”. Seega ta tunnistab seaduserikkumist ja kaitseb seda.

Lisaks kaitses pareinänni kooli toomist õpetaja Koidu Süvaorg.

Õiguskantsler on toonud välja, et koolides ei tohi valimispropagandat teha. „Ei õpetaja, direktor, ükski teine koolitöötaja ei tohi jagada mitte ühegi erakonna valimismaterjale ega teha ühegi erakonna kasuks ega kahjuks propagandat. Kui on sellised juhtumid, siis nendest tuleb teada anda ja nendele tuleb reageerida,” märkis õiguskantsler.

Isamaa esinumber Tarmo Piirmann ütles asja kommenteerides, et olukord on juba nii hull, et Võrus võimul olevad sotsid ei saa enam ise aru, kui seadust rikuvad. Seaduserikkumine on võtnud Võru sotside hulgas sedavõrd ulatuslikud mõõtmed, lisas ta.

Samuti on Piirmanni sõnul taunitav see, kuu pätitegusid kaitsevad õpetajad. „Nad õpetavad meie lapsi,” ütles Piirmann.

 

Viimased uudised