Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnapea Anti Allas (paremal) ja sotside esindaja Toomas Sarapuu Võru gümnaasiumi ees valimispropagandat tegemas. Foto: erakogu

Teisipäeval andis õiguskantsler Ülle Madise Riigikogu ees aru tegevusest 2020.- 2021. aastatel ning vastas ka saadikute küsimustele. EKRE saadiku Helle-Moonika Helme küsimus puudutas ühes koolis aset leidnud juhtumit, kus õpetaja agiteeris noori Reformierakonda valima.

„Teie kõnes oli teemaks valimispropaganda koolides ja te olite selles suhtes üsna leebe. Aga kuidas suhtute konkreetsesse juhtumisse, kus gümnaasiumiõpetaja oma ainetunnis küsis õpilastelt, kes lähevad oktoobris valima, ja jagas neile siis tunnis Reformierakonna materjale ja nänni? Kas see on õiguspärane ja kuidas tagada sellisel puhul haridusasutustes ka erakondade osas võrdset kohtlemist?” küsis Helle-Moonika Helme.

Õiguskantsleri vastus on konkreetne: „Ei õpetaja, direktor, ükski teine koolitöötaja ei tohi jagada mitte ühegi erakonna valimismaterjale ega teha ühegi erakonna kasuks ega kahjuks propagandat. Kui on sellised juhtumid, siis nendest tuleb teada anda ja nendele tuleb reageerida.”

Ülle Madise täpsustas ka seaduslike valimisürituste korraldamist võrdsuse põhimõttel: „Meil ei ole ükski erakond keelatud ega põhiseadusevastaseks loetud. Kõik on seaduslikud erakonnad. Ja otse loomulikult, need inimesed, kes kandideerivad, peaksid olema ka koolis või noortekeskuses toimuvatele valimiskampaaniaüritustele teretulnud, aga seal tõesti tuleb pakkuda kõikidele võrdseid võimalusi. Ja nii nagu ka rõhutasin, et mitte ühestki haridusasutusest ega noortekeskusest ei tohiks kujuneda ühegi erakonna või valimisliidu propagandastaap.”

Viimased uudised