Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Kuperjanovi jalaväepataljonis andis täna truudusetõotuse Eesti Vabariigile üle 300 sõduri, kes lõpetasid sellega oma väljaõppe esimese osa.

Taara linnaku riviplatsil toimunud pidulikul rivistusel sõduritele kõnet pidades toonitas Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Toomas Tõniste, et oma riigi kaitsmiseks tuleb alati valmis olla.

„Siin antav väljaõpe valmistab teid ette selleks, et kui te kunagi peaksite Eesti vabaduse eest lahingusse minema, siis naasete võitjatena. Selleks, et meie riik säiliks, elaks ja õitseks, tuleb olla alati ja kõigeks valmis,“ ütles kolonelleitnant Tõniste.

Pärast mõne päeva pikkust puhkust jätkub oktoobri alguses teenistusse astunud sõdurite väljaõpe erialakursustel, kus õpitakse käsitsema meeskonnarelvi – kuulipildujat ja tankitõrje-granaadiheitjat. Täna truudusetõotuse andnud võitlejate teenistus kestab kuni järgmise aasta mai lõpuni ning kulmineerub kevadise suurõppusega Kevadtorm 2019.

2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid. Pataljonis saavad väljaõppe nii jalaväe-, miinipilduja- kui erinevatel lahingutoetuserialadel teenivad sõdurid.

Rohkem pilte: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59088

Kommentaarid

Viimased uudised