Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kuperjanovlased

Kerges vihmasajus harjutasid Kuperjanovi jalaväepataljoni sõdurid esmaspäeva pärastlõunal kaitseväe veebli Siim Saliste juhatusel oma etteastet vabariigi aastapäeva paraadil.

Kuperjanovlased viib esmakordselt paraadile mullu väeosa ülemaks asunud kolonelleitnant Toomas Tõniste.

„Me läheme kahe allüksusega – jalaväekompanii ja miinipildujapatareiga,” rääkis Tõniste Lõunaeestlasele. „Kokku siis Võrust Tallinnasse pealt saja mehe.”

Esmaspäevasel ülevaatusel tehti paraadiharjutus läbi kaks korda, et reedel eksimusi sisse ei tuleks. Sest nii mõndagi on tänavusel paraadil teisiti, kui varasemalt, näiteks see, kuidas saluteerida vabariigi presidendile.

Paraadil üle tuhande inimese

Vabariigi 99. aastapäeva paraad peetakse Tallinnas Vabaduse väljakul 24. veebruaril algusega kell 12.

Paraadil on üle tuhande osaleja ja üle saja ühiku tehnikat, vahendas kaitsejõudude peastaap. Kokku osaleb paraadil 41 lippu, viis kompaniid, neli patareid, 22 rühma ja kolm orkestrit – lisaks kaitseväe ning politsei- ja piirivalveameti orkestritele võtab paraadist osa Ameerika Ühendriikide õhuväe orkester.

Esindatud on kõik väeliigid, kaitseväe ühendatud õppeasutused, Balti kaitsekolledž, Vahipataljon, staabi- ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus, Kaitseliidu Rapla maleva tankitõrjerühm ja Harju maleva miinipildujarühm, esmakordselt vabariigi aastapäeva paraadil osalev naiskodukaitse ning Kaitseliidu Tallinna maleva akadeemiline malevkond. Samuti näeb paraadil sisekaitseakadeemia kadette ning politsei- ja piirivalveameti teenistuskoeri.

Scoutspataljon osaleb paraadil esimest korda jalaväe lahingumasinatega CV9035 ning Viru jalaväepataljon soomustransportööridega Sisu XA-188. Esmakordselt osaleb paraadil 1. jalaväebrigaadi luurekompanii.

Paraadi osaleb rühmasuuruse üksusega ka USA Eestis viibiv väekontingent koos kahe jalaväe lahingumasinaga Bradley ning kahe tankiga M1A2 Abrams. Lisaks ameeriklastele saadab paraadile rühmasuuruse üksuse Ühendkuningriik, liputoimkondadega on esindatud Läti, Leedu, Poola ja Taani.

Vaata pilte ja videolugu Kuperjanovi pataljonist.

Arved Breidaks

Viimased uudised