Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Raigo Pajula

Vaktsineerimata kultuuriminister Anneli Ott ütles Lõunaeestlasele, et valitsuse uued piirangud ei tähenda, et ta oma tööd edasi teha ei saaks – selleks, et oma valdkonnaga kursis olla, ei pea külastama iga kultuuriüritust, sest ministril on oma valdkonna esindajatega suhtlemiseks ka muid kanaleid.

Kuna valitsus otsustas, et alates esmaspäevast vaktsineerimata inimesed enam negatiivse testiga söögikohtadesse meelelahutus- ning kultuuriüritustele ei pääse, siis kerkis küsimus, kuidas saab oma tööd edasi teha kultuuriminister Anneli Ott, kes on tervislikel põhjustel vaktsineerimata, makstes seni oma testide eest ise. Lõunaeestlane võttis Otiga ühendust, et temalt ta edasiste plaanide kohta pärida.

Anneli, kuidas sa kommenteerid valitsuse otsust, et mittevaktsineeritud ei pääse enam isegi testiga üritustele ja muudesse kohtadesse? Kas pead seda õigeks või valeks ning miks? Ja mida nüüd ette võtad – kas lased end vaktsineerida või hoiad end teisiti kultuurieluga kursis?

Anneli Ott: „Oma töös lähtun valitsuse kehtestatud reeglitest. Kuni 10. jaanuarini ei saa ma külastada iga etendust, kontserti, kinoseanssi ja meelelahutusüritust, kuid see piirang kehtib nimetatud kuupäevani. Üritusel viibimise piirang ei tähenda aga seda, et ma ei saaks olla valdkonnaga kursis. Kinnitan, et ministril on erinevaid suhtluskanaleid ja formaate, et ka praegusel ajal valdkonna esindajatega kontaktis olla. Asutusi saan külastada, kui viibin seal tööalaselt, näiteks kohtun juhtkonnaga ja arutan olulisi päevakorral olevaid teemasid. Minister teeb tööd mitmel tasandil. Olen kogu oma ametiaja erakordselt palju sündmusi külastanud. Oma sotsiaalmeedia kaudu olen sellest ka kogu aeg avalikkust teavitanud, kus ma olen või kellega kohtun.”

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised