Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: TÜ reoveeuuring

Tartu Ülikooli juhitava reoveeuuringu sellenädalased tulemused kinnitavad, et viirusekoguse kasv jätkub üle Eesti. Kõige enam on nädalaga viirust lisandunud Ida-Virumaa reovette. Valdavalt on viirusekogus üle Eesti kas suur või väga suur. 

Kui möödunud nädalal võis uuringutulemusi kajastaval kaardil täheldada veel üksikuid linnu, mille reoveest koroonaviirust ei leitud või leiti vähe, siis sel nädalal pole neid üldse.

Uuringu juhi, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professori Tanel Tensoni sõnul on viirusekogus kasvanud pea kõikjal Eestis, kuid kõige tugevama muutusega torkab silma Ida-Virumaa, kus viirusenäit on Eesti keskmist olukorda kirjeldava indeksiga võrreldes kümme korda suurem.

„Oleme nädalaga jõudnud veel ühe sammukese lähemale eelmise nakkuslaine tipule. Meie tulemustest ilmneb, et uute nakatumiste arv kasvab lähinädalail Ida-Viru kõrval märkimisväärselt ka Harjumaal ning Kesk- ja Lääne-Eestis. Lõuna-Eestis on viiruse kogus stabiliseerunud üsna kõrgel tasemel,“ rääkis Tenson.

Reoveeuuringu kaardilt on näha, kuidas Lõuna-Eestis on viiruse väga kõrge kogus Põlvas ja Elvas. Kõrge kogus on Tartus, Võrus, Tõrvas, Nõos, Kanepis, Räpinas, Antslas ja Vastseliinas. Mõõdukas viiruse kogus on Valga, Otepääl ja Värskas.

Reoveeuuring aitab prognooside nakatumiste kasvu lähinädalatel.

Viimased uudised