Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sarnaselt eelnevate nädalatega on enim haigestunuid noorema tööealise, sotsiaalselt aktiivse elanikkonna hulgas – uute juhtumite arv tõusis 93 protsendi võrra. Täielikult vaktsineeritute seas on haigestunud vaid 0,1 protsenti kõikidest vaktsineeritutest.

Eelmise, 30. nädala jooksul lisandus 1246 haigusjuhtu. Võrreldes eelmise nädalaga suurenes uute juhtude arv 93,2 protsendi võrra. Nakatamiskordaja R on kasvutrendis, mis praegu on üle-eestiliselt 1,55. „Erinevatel üritusel osalemisega seoses on tekkinud 16 kollet ja nendes on haigestunud kokku 228 inimest. Mitmed kolded on hiljuti tekkinud ning on tõenäoline, et neisse lisandub haigestunuid veel,“ ütles Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma. „Üritustest osavõtjad on reeglina erinevatest piirkondadest, mille tulemusel kandub haigus erinevatesse Eesti piirkondadesse,“ lisas ta.

Härma rääkis, et kasvu jätkumist on oodata ka järgnevatel nädalatel, enne kui piirangud hakkavad mõju avaldama. „Seega võib augusti keskpaigaks oodata umbes 2500 nakatunut nädalas ning üle 300-400 nakatunuga päevi,“ ütles Härma.

Härma sõnul peaks selle juures kasvutempo pidurduma, aga 500 nakatunuga päevadeni jõudmine augusti teises pooles on endiselt tõenäoline. See sõltub vaktsineerimise tempost, võimalikest uutest piirangutest ja inimeste käitumisest. „Nakatumiste arvu suurenemine on suuresti põhjustanud nooremaealiste nakatumistest, kuid nakatumiste kasvu jätku on oodata ka vanemaealiste seas,“ lisas ta.

2. augusti seisuga on Eestis täielikult vaktsineeritud 42,44% elanikkonnast, täielikult vaktsineeritute seas on haigestunud COVID-19-sse 0,1 protsenti kõikidest vaktsineeritutest.

Haigestumus kasvas kõikides maakondades. Kõrgeim juurdekasv on Võrumaal, Viljandimaal, ja Saaremaal. Kahel järjestikusel nädalal on täheldatud epideemiline kasv Saaremaal, Tartumaal ja Põlvamaal. Kolmel järjestikusel nädalal jätkub epideemiline levik Pärnumaal.

Võrreldes 30. nädalaga suurenesid nakatumised tööl, tutvusringkonnas ning kaitseväes.

Sümptomaatilised haigusjuhud moodustasid 94,8 protsenti ja ilma sümptomiteta 5,2 protsenti haigestunute üldarvust. Haigestumise tunneb üldiselt ära kehva enesetunde ja peavalu järgi. Nakatunud on praegu peamiselt nooremad tööealised ja sotsiaalselt aktiivsemad inimesed.

Haiglaravi on kokku vajanud 6,8 protsenti haigete üldarvust. 30. nädalal hospitaliseeriti 42 inimest (võrreldes 29. nädalaga suurenes 44,8 protsendi võrra). 30. nädalal tuvastatud üle 60-aastastest haigestunutest vajas hospitaliseerimist 14,7 protsenti.

Surmaga on lõppenud 1273 haigusjuhtu ehk 0,95 protsenti COVID-19 juhtudest. 30. nädalal suri üks koroonaviirusega nakatunud 62-aastane inimene, kes ei olnud vaktsineeritud.

Detailsem epidemioloogiline ülevaade on leitav siit: https://terviseamet.ee/sites/default/files/ulevaade_02.08.2021_1.pdf

Viimased uudised