Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaader videost.

Sotsiaalmeedias lööb laineid video, milles on kujutatud Hiina terviseametnikke, kes hukkasid karantiini määratud isiku koera.

Terviseametnikud peksid koera pead raudkangiga pärast seda, kui nad olid tunginud Jiangxi maakonnas Shangrao linnas elava isiku koju, vahendab Daily Mail.

Videos on näha, kuidas ametnikud peksavad corgi tõugu koera sel ajal, kui koera omanik Fu oli lähedases hotellis kohustuslikus koroonakarantiinis. Omanikul ega koeral koroonat ei tuvastatud.

Koera tapmine on näide meetmetest, mida Hiina võimud on valmis ette võtma, et koroona levikut piirata. Vaatamata metivõimude pingutustele aga levib Delta variant Hiinas väga kiiresti.

Koera omanik Fu pidi kodust lahkuma pärast seda, kui samas kortermajas tuvastati ühel inimesel koroonaga nakatumine. Kõigest mõned tunnid pärast seda sisenesid terviseametnikud Fu korterisse koos raudkangi ja kilekotiga.

Videos on kuulda, kuidas üks ametnikest küsib: „Kas ülemus käskis selle asja kohapealt korda ajada?” Teine vastas: „Jah.”

Seejärel lähenes üks ametnikest corgile, kes peitis end laua all ja virutas talle kangiga vastu pead. Koer niutsatas ja jooksis teise tuppa.

Videot jagas koera omanik ja see kujutab hetki enne koerakese surma. Hiljem seletati koera omanikule, et korterit mindi desinfitseerima ja vabandati, et viirusetõrjet tehti ka koera peal.

Praegu pole veel teada, kas ametnikud olid saanud korralduse koer tappa. Koera hukkamine on taas tõstnud esile karmid viirusetõrje meetmed, samuti loomakaitse teema.

Kõigil kortermaja elanikel kästi minna karantiini ja oma lemmikloomad maha jätta. Ametnikud olid Fu-le korduvalt kinnitanud, et koera ära ei viida ega hukata.

Koera omanikust naine kirjutas praeguseks veebist eemaldatud postituses, et koerake jooksis löökide eest magamistuppa, seetõttu polnud seal toimuvat näha, kuna seal polnud valvekaamerat. Küll oli kuulda koera kiunumist. Pärast seda oli näha ametnikke koos kollase plastkotiga korterist lahkumas.

Koera omanik märkis, et ei tea siiani, kas koer on elus või surnud või mis temast on saanud. Pärast naise postitust teatasid kohalikud ametivõimud, et koer suri ruumide desinfitseerimise käigus. Ametivõimude väitel oli koerast vabanetud ohutul viisil ja selleks polnud vaja omanikuga ühendust võtta.

Korteris käinud ametiisikud on pärast seda ametist kõrvaldatud ja nad on vabandatud koera omaniku ees. Fu aga märkis, et ametivõimud ja tema tööandja survestasid teda postitust eemaldama.

Septembris tapeti Hiinas kolm kassi pärast seda, kui neil tuvastati koroona, ja seda samuti ilma omaniku teadmata. Praeguseks pole tuvastatud, et loomad koroonat eriti edasi levitaks ja inimesi nakataks.

Hiina kommunistlik partei on koroona leviku tõrjumiseks sulgenud terveid elamukvartaleid, suunates elanikud karantiini ja viies läbi masstestimisi. Lemmikloomade suhtes pole partei juhiseid andnud ning selles osas on piirkondlikud võimud reageerinud erinevalt: mõnes kohas lubatakse lemmikloomad karantiini kaasa võtta, teistes kohtades on kasutatud karmimaid meetmeid.

Viimased uudised