Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Karl-Fredy Kruup

Eeloleval nädalavahetusel on Põlva Mesikäpa Hallis Balti liiga finaalturniir, kus Eesti klubidest astuvad võistlustulle Põlva Serviti ja Viljandi HC.

Teist aastat järjest Põlvas toimuval Final Four’il konkureerivad tiitli nimel veel Läti klubi ZRHK Tenax Dobele, kes läheb poolfinaalis vastamisi Viljandiga, ja Leedu klubi HC Dragunas, kes on Serviti vastane.

Missioon: tiitli kaitsemine

Oma 22-aastase Balti karjääri jooksul on Serviti jõudnud klubi karikakappi koguda kolm kulda, viis hõbedat ja viis pronksi. Viimane täiendus saabus eelmisel hooajal, kui kodusaalis tuldi pärast 2013. aastat taas Balti meistriks. Tiitli kaitsmine pole Servitil seni õnnestunud, kuid sel aastal avaneb selleks taas harukordne võimalus. Kui Servitil ülesanne õnnestub, tehtakse klubi ajalugu. Vajalik hoog selleks on Põlva meeskonnal olemas, sest otsustavale nädalalõpule läheb Serviti vastu pikalt võiduseerialt. Võistkond on püsinud võitmatuna 19 kohtumist järjest ning sellele lisaks lõpetati Balti liiga põhiturniir esikohalt 11 võidu ja kolme kaotusega.

Sel Balti hooajal on Serviti suurimaks väravakütiks osutunud Jürgen Rooba, kes on Balti liigas seni visanud kokku 100 väravat. Tema kõrval on võtmemängijateks ka 64 korda skoorinud Tõnis Kase, 56 väravat visanud Hendrik Varul ja 54 tabamust kirja saanud Alfred Timmo.

„Meil on hea meeskond ja oleme näidanud stabiilsust hooaja teises pooles. Seega peaks meeskonna vaim ja häälestatus olema väga hea,” lausus Jürgen Rooba. „Mina isiklikult mingit survet [tiitlit kaitsta – toim] ei tunne. Eeldan, et kõik peavad meid niikuinii favoriitideks ja et uhket karikat saaks tõsta, pead lõpuks kõiki võitma.”

9-kordse Leedu meistri Dragunasega, kellega kohtutakse poolfinaalis, on Serviti mänginud sel hooajal kahel korral. Et mõlemad pooled on nii ühe mängu võitnud kui kaotanud, võib ennustada võitluslikku lahingut.

Koks: lähme endast maksimumi andma

Viljandlaste Balti ajalugu on noorem. Meeskond tuli esimest korda Balti liiga võitjaks aastal 2022. Tollal oli oponendiks Serviti, keda võideti tulemusega 28:21. Sellest järgmisel hooajal tuli astuda samm tagasi ning vastu võtta hõbemedal, kaotades Servitile tulemiga 24:27.

Sel aastal lõpetas Viljandi Balti põhiturniiri 2. kohalt. Kokku võideti 9 mängu, viiki mängiti ühel ainsal korral ning kaotust pidi tunnistama 4 korral. Sellest hoolimata on Viljandi löögihoos ja valmis nõelama, nagu kinnitab ka meeskonna väravakütt Hendrik Koks.

„Eks me ole võtnud päev korraga. Eriti oleme tegelenud oma mängu parandamisega. Meeskond on kindlasti turniiriks häälestatud ning lähme endast maksimumi andma. Eilne mäng [Mistra vastu, mis läks lisaajale ja lõppes Viljandi võiduga – toim] andis meile kõvasti head emotsiooni, mida meil ka vaja oli. Selline mäng oli raske, kuid sellise emotsiooni pealt on hea minna Balti liigat mängima,” kommenteeris Koks.

Käesoleval Balti hooajal on Viljandi resultatiivseim olnud just Hendrik Koks, kes troonib Balti liiga skoorijate üldtabelit 113 väravaga. Järgmised resultatiivseimad meeskonnakaaslased on Aleksander Pertelson ja Kristo Voika, kellel on vastavalt 46 ja 42 väravat.

Poolfinaalis läheb Viljandi vastamisi 8-kordse Läti meistri ZRHK Tenax Dobelega, kel pole küll ette näidata ühtegi Balti meistritiitlit, ent kes on Viljandile varasemalt valmistanud parasjagu peavalu. Sel hooajal on meeskonnad kohtunud kaks korda. Hooaja algul võitis Viljandi Tenaxit ühe väravaga, kuid veebruaris mängiti juba viiki. Samuti on õhus déjà-vu: ka eelmise aasta poolfinaalis võideldi üksteise vastu. Tollal jäi peale Viljandi, kui Hendrik Koks viimasel sekundil võiduvärava viskas.

Kas Eesti klubid ka sel aastal finaalis kohtuvad, näitab aeg.

Balti liiga finaalturniiri kohtumised

  1. aprill | Mesikäpa Hall | 15:00 | Põlva Serviti – HC Dragunas (LTU)
  2. aprill | Mesikäpa Hall | 17:30 | Viljandi HC – ZRHK Tenax Dobele (LAT)
  3. aprill | Mesikäpa Hall | 13:00 | Pronksimatš
  4. aprill | Mesikäpa Hall | 15:30 | Finaal

Viimased uudised