Tänane Viljandi üleplatsimees Hendrik Koks. Foto: Helin Potter/ Eesti Käsipalliliit

Meistriliiga pakkus tänases voorus üllatusi võõrustaja tiimidele. Esimeses mängus läksid silmitsi meistriliigas seni võitmatu olnud Põlva Serviti ja vaid ühte kaotust tunnistama pidanud Mistra, kes läks kodumängule vastu tabeli teiselt kohalt.

Kuigi mäng algas võrdselt, siis üsna kiiresti joonistus välja liider ning Mistra ei suutnud murda põlvakate võiduseeriat. Samuti katsusid jõudu samal pulgal paiknevad Viljandi HC ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, kel oli mõlemal neli punkti ja seega platseerusid vastavalt neljandal ja viiendal kohal. Kohtumine oli võrdne, kuid Viljandi suutis oma kaardid paremini välja mängida.

Serviti demonstreeris selget ülekaalu

Esimesena näitas üles initsiatiivi Serviti, kes sahistas Mistra väravavõrku kahel korral enne kui võõrustajameeskond ise ka käe valgeks sai. Väravaid tilkus juurde aeglaselt – 14. minutiks olid mõlemad pooled visanud kokku 11 väravat, seisuks 4:7 Põlva võistkonna kasuks. Minut hiljem kasvatas Serviti eduseisu kolme värava peale, mis oli seni suurim vahemaa. Mõninga minuti jooksul paisus see juba viie värava peale. Tulemata ei jäänud ka kuues – 20. minutil viis Jürgen Rooba kiire lahendus külalismeeskonna 6:12 ette. Kümmekond minutit hiljem ehk poolajavile kõlades oli Serviti jõudnud juba 18. väravani, Mistral oli kirjas kaheksa. 40. mänguminutiks oli seis 13:27 ning 50. minutiks jõudis Mistra 20-ne värava klubisse, Serviti arvel oli 31 väravat. Lõppresultaadiks kujunes 24:34. Serviti skooritegijad olid Mathias Rebane kaheksa väravaga ja Carl-Eric Uibo kuuega. Nii Arno Vare kui ka Ievgen Buinenko viskasid Mistra eest neli väravat.

„Väga hea mäng meie poolt. Kaitse, rünnak ja väravavaht – super!” kiitis Serviti väravakütt Rebane, „Head emotsioonid samuti tervel meeskonnal. Vajalikud ja tähtsad punktid käes. Nüüd keskendume tähtsale eurosarjale.”

Värske karikavõitja kindlustas võõrsil võidu

Koduvõistkond Kehra alustas sarnaselt Servitile – ka nemad läksid koheselt 2:0 ette. Viljandi püsis kannul, kuid ei suutnud edestada Kehrat ja nii oldi stabiilselt ühe või kahe väravaga taga. 12. minutil saavutasid mulgid viigiseisu 6:6, kui Andrei Basarab palli väravasse saatis. 18. minutil haaras Viljandi ohjad enda kätte, kui mindi 8:9 juhtima. Eduseis jäi pidama, kui Rasmus Ots nullis ära Kehra viigistamisvõimaluse seitsmemeetri viskel. Sellest momendist alates algas Viljandi domineerimine ning 25. minutiks seisid tablool numbrid 10:13. Kehra võttis jõudsalt järele ja poolajale mindi närvesööva ja ebakindla 13:14 resultaadiga, mis rääkis napilt Viljandi kasuks. Mängu teist poolt alustas Kehra küll viigistamisega, ent viik murdus 35. minutil ning seejärel tüüris Viljandi taas kaheväravalise edumaa lainel. Viis minutit hiljem võitles David Mamporia tabamus Kehrale välja järjekordse viigi. Sellest pingutusest hoolimata polnud Kehra suuteline seda hoidma. 42. minutil tegi Viljandi vägeva spurdi ja vastasest rebiti ette kuue väravaga, millega Kehra enam sammu ei suutnud pidada. Nii lõppes matš skooriga 25:29 Viljandi kasuks. Hendrik Koks panustas mulkide edusse kaheksa väravaga, Mikk Varik lisas viis. Kehra ridadest oli üleplatsimeheks David Mamporia, kes säras samuti kaheksa visatud väravaga.

„Teadsime, et Viljandi poisid täna kõige värskemad ei ole ning tahtsime tempot kõrgel hoida ja lihtsaid väravaid läbi selle saada,” kommenteeris Mamporia. „Kuid tundub, et meil jäi kahenädalasest mängupausist väheks ja poisid ei suutnud 60 minutit joosta ning positsiooni rünnakus oli Viljandi täna meist parem.”