Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

100%-lise resultatiivsusega Mait Patrail. Foto: Helin Potter/ Käsipalliliit

Täna toimus Tel Avivis Eesti ja Iisraeli 2024. aasta Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooni korduskohtumine, kus Eesti koondis pidi võidupunktid loovutama võõrustajatele. Kaotus võeti vastu seisuga 27:29 (13:15).

Kohtumise neljandaks minutiks olid Eesti mängumehed kolm-null ette läinud, kuid kaheksandaks minutiks oli tuul nende tiibadest kadunud, kui võõrustajavõistkond Iisrael seisu 3:3 viigistas.

Vastupidiselt avakohtumisele, kui Eesti stabiilselt kolme väravaga juhtis, oli Iisrael sel korral saavutanud edumaa – 16. minutil oli skooriks 10:5 ja 20. minutiks 11:9. Mihkel Lõpu ja Henri Sillaste juhtimisel võitles Eesti end kaheväravalise kaotusseisu peale ning esimese poolaja lõpuks oli seisuks 15:13 võõrustajate kasuks.

Teisel poolajal vajus Eesti koondis tagasi sügavamale kaotusesse, kui neljane vahe 34. minutil sisse tuli. 53. minutil tärkas Eesti lootus, kui Sillaste tegi seisuks 25:22 ning Patrail kolm väravat veel lisas. Kolm minutit enne matši lõppu vähendas Lõpp vahemaa ühe värava peale. Lõppresultaadiks kujunes 29:27 Iisraelile.

Resultatiivseim skooritegija oli Mait Patrail, kes sai kirja kuus tabamust kuuest viskest. Viis väravat viskas Henri Sillaste.

„Mis valesti läks – me oleks pidanud rohkem sisse viskama. Esimene poolaeg minu arust öeldi meile, et 10 korda panime pihta ja ütleme, et sellised 100%-lised olukorrad… siis ei saagi mängu võita. Võitlesime ilusti tagasi, alustasime jällegi väga hästi, aga vastased tegid mängu ära,” kommenteeris Mait Patrail kohtumist. „[Rahul – toim] ei ole, sest vastasmeeskond viskas võõrsil rohkem väravaid, seega me oleme alagrupis viimasel kohal hetkel. Kahju. Ei suutnud kaitses ka lõpuks pidama saada. Oleks vähe targemini pidanud mängima. Seitse-kuus toimis lõpus, aga liiga palju praaki.”

Eestit ootavad ees veel kaks mängu aprillis, kui 27. aprillil minnakse kodus kokku Tšehhiga ja 30. aprillil Reykjavíkis Islandiga.