Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kui vastab tõele, et koroona oli Euroopas sees juba varem kui arvatud ehk alates 2019. aasta kevadest, ja koroonapatsientidele pandi ekslikult gripidiagnoosid nagu väidavad Hispaania viroloogid, siis on võimalik, et võrukad on koroona juba läbi põdenud.

See seletab ühtlasi asjaolu, miks ei hakanud koroona levima Võrus samamoodi nagu Saaremaal tänavu märtsis-aprillis – lihtsalt võrukad olid selle haigusega juba varem kokku puutunud. Nimelt tabas mingi seletamatau ja karm haigus Võru linna juba 2019. aasta novembris. Mõnes koolis ja lasteaias olid kohal vaid üksikud lapsed, kõik ülejäänud olid kodus haiged. Ning nakatunutel ilmnesid kõhuhädad ja kopsupõletiku taolised haigusnähud. Samuti esines pikalt väga kõrge, 40-kraadine palavik.

Selline haiguspuhang oli väga imelik mitmel põhjusel, sest esiteks oli tegemist küllalt varajase haiguspuhanguga, teiseks kulges haigus raskelt. Samuti oli imelik see, et haigestus korraga väga palju inimesi. Võrus oli enne seda olnud elektrikatkestus, reoveepuhasti jäi seisma ja veevõrgus esines tumedat vett, mistõttu kahtlustati haiguse puhul algul mürgitust. Haigetel diagnoositi küll gripp, aga see võis olla hoopis koroona.

Terviseamet teavitas asjast ja märkis, et ühes koolis jäeti nakkuse leviku tõttu ära kõik suuremad üritused. Terviseameti andmetel oli Võrus tegemist B-gripi puhanguga.

Praegu teadaoleva info põhjal püsivad koroona läbipõdemisel antikehad mõned kuust kuni paari aastani. Samas väidetakse, et haiguse läbipõdemisel kulgeb haigus teistkordsel põdemisel kergemalt, nii nagu see on ka gripi puhul. Sügiseks oodatakse koroona teist lainet, mis Maailma Terviseorganisatsiooni hinnangul tuleb karmim kui esimene ning surevad miljonid inimesed maailmas.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised