Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maailmas on hakatud läbi uurima vanu reovee proove, et kindlaks teha koroona levikut ja Barcelonas leiti koroonavoorust juba 2019. aasta märtsikuus võetud proovist.

Seni oli koroonaviirus Barcelona reovees tuvastatud tänavuse, 2020. aasta 15. jaanuaril. Koroonaviirus diagnoositi Barcelonas ametlikult esimest korda alles 25. veebruaril, vahendab El Mundo.

Pärast 15. jaanuari reoveeproovist koroona leidmist hakati läbi uurima vanemaid proove ja leiti koroona 12. märtsi proovist 2019. aastal. Siis ei olnud koroonast maailmas veel midagi kuulda.

Uuringus võeti vaatluse alla proovid 2018. aasta oktoobrist kuni 2019. aasta detsembrini. Kõik proovid oli negatiivsed peale ühe. Koroona tase oli proovis väga madal, aga see oli olemas.

See on esimene teadaolev juhtum koroona kohta maailmas. Seni oli teada, et koroona hakkas levima 2019. aasta detsembris Hiinas Wuhanis, aga reoveeproovid näitasid koroona olemasolu Torinos, Milaanos ja Bolognas juba 2019. aasta detsembris.

Paljudel sportlastel avaldusid koroona-laadsed haigusnähud Wuhanis 2019. aasta oktoobris toimunud sõjaväelaste maailmamängudel. Hispaania viroloogia seltsi andmetel oli koroona tõenäoliselt kohal juba varem, aga haigetele pandi ekslikult gripi diagnoos.

Kuigi koroonat on võimalik reovees tuvastada, siis on tegemist surnud viirusega, mis ei nakka. See tähendab, et koroonaviirus reovee kaudu ei levi.

Viimased uudised