Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaal registreeriti Eestis praeguse hooaja esimene B-gripiviirusega seotud puhang koolis, kus haigestus 15 inimest.

Terviseametile laekunud andmete alusel haigestus ühes Võrumaa koolis grippi 15 inimest, neist 9 inimesel on gripiviirus laboratoorselt kinnitatud. Möödunud nädalal jäeti koolis ära kõik suuremad ühisüritused.

B gripiviirus on väiksema leviku potentsiaaliga, tavaliselt haigestuvad ühe pere liikmed ning inimesed kes on lähikontaktis. Viirused kipuvad kergemini levima kinnistes ruumides, kus on koos rohkem inimesi ning kool on selleks ideaalne koht. Paljud lapsed ei ole  ka pöördud perearsti poole, vaid tulevad kooli tagasi lapsevanema poolt kirjutatud puudumistõendi alusel.

Perioodil 18.-14. november pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu Eestis arstide poole 3089 inimest, arsti poole pöördunutest 52,1 protsenti olid kuni 15-aastased lapsed.

Tallinnas registreeriti 1A gripiviirus A/H1N1pdm, püsivat gripiviiruse levikut veel ei ole täheldatud. Gripitaolistesse haigustesse ja ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine püsib mujal Eestis endiselt madalal tasemel ning peamiselt on seotud rino- ja paragripiviirusega. Vanuserühmade järgi haigestuvad enim kuni viieaastased lapsed.

Kommentaarid

Viimased uudised