Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Linnapea Anti Allas (Kalevipoeg) ja abilinnapea Toomas Sarapuu (Buratino)

Võru linnapea Anti Allas lubas peale tormi, et edaspidi saadakse paremini hakkama. Võru linnavolikogu liige Tarmo Piirmann esitas peale elektrikatkestust linnavalitsusele järelpärimise kriisiplaani kohta. Linnavalitsusel kulus pea nädal aega, et sellele vastata.

Piirmann tundis huvi kriisikava suhtes, et sellest informeerida linna elanikke. Eelmisel teisipäeval, 29. oktoobril saadetud järelpärimise sisu oli järgmine: Palun edastada Võru Linna kriisikava. Sellele saabus järgmisel päeval, 30. oktoobril linnavalitsuse juristilt vastuküsimus, kas Piirmann küsib seda kui eraisik või volikogu liige.

Selle peale vastas Piirmann 30. oktoobril, eelmisel kolmapäeval, et küsib seda kui linnakodanik Tarmo Piirmann.

Vastus Piirmannile saabus alles eile, 4. novembril ja selles oli märgitud, et sellist dokumenti ei ole. Küll on aga linnal ette väljatöötamisel „Võru linna hädaolukorra lahendamise plaan“. Ehk siis ligi nädal munemist, selle asemel, et kohe öelda, et kriisiplaani pole. Seni pole Võru linnavalitsus teada andnud, millal kriisiplaan võiks valmis saada.

Mida see meenutab? Õige, seda, kuidas Võru linnavalitsus solgutas 9 kuud kurti pereema, kes vajas koheselt abi viipetõlgi jaoks lapsevanemate koosolekul. Abi oli vaja kohe, Võru linnavalitsus munes 9 kuud, rikkudes sellega seadust. Kes vastutab? Kas taas Elektrilevi, EKRE või rahvusvaheline imperialism, kelle kaela sotsialistid nõuka ajal vastutuse veeretasid?

Sotsialist Allas lubas peale elektrikatkestust järgmine kord paremini hakkama saada. Aga kui tuul tuleb homme? Kõik on senini tegemata. Lõunaeestlane käis tormikatkestuse ajal pühapäeval ise sündmuskohal ja prognoosis tunni täpsusega, millal vool võib tagasi tulla (kui elektrikud tööle hakkavad). Ja andis sellest ka operatiivselt teada oma portaalis. Sel ajal istus linnapea politseimajas kriisikomisjonis ning proovis mitme tunni jooksul helistada elektrifirmasse, aga tulutult. Mida see meile räägib? Kas Võrul on üldse õiget linnapead, kes sellistel puhkudel vastutuse võtab?

LÕUNAEESTLANE

P.S. Võru linnapea Anti Allas on mitu aastat mõõgaga ringi käinud ja selle eest isegi volikogult preemiat saanud, aga selle asemel oleks tulnud linna juhtida, sest olulised asjad on tegemata. Preemiaraha, 10 000 euro eest võinuks hea mitu generaatorit soetada, mida Võrul on reaalselt vaja.

Viimased uudised