Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: erakogu

Avalikkusesse on jõudnud info, et Põhja-Eestis on salakütid lõunaeestlaste poolt tänavu veebruaris Sindi paisu juures päästetud hundi maha lasknud. Kas see vastab tõele?

Keskkonnaagentuur andis teada, et pärast seda, kui päästetud metsakutsu oli üles soojendatud, kinnitati talle Keskkonnaagentuuri poolt kaela GPS-saatja, et oleks võimalik tema teekonda ja käekäiku hiljem seirata. Ligi nädala jagu on GPSi saatja signaal olnud kadunud, mistõttu on tõusnud teemaks kartused, et hundiga on midagi juhtunud.

Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna peaspetsialist Marko Kübarsepp suundus täna Lääne-Virumaale, et selgitada välja juhtumi täpsemad asjaolud. „Ainus fakt on see, et kaelus ei funktsioneeri enam ning signaal on kadunud. Enne, kui me pole leidnud kaelust või hunti ennast, ei laskuks ma spekulatsioonidesse, mis temaga juhtuda on võinud. Hetkel puuduvad meil kindlate järelduste tegemiseks vajalikud asitõendid.“ kommenteeris Kübarsepp.

Kui hunt või kaelus leitakse ning nendest tõenditest nähtub, et noor susi on leidnud lõpu ebaseaduslikul viisil, võtab Keskkonnaagentuur ette järgmised sammud, et koostöös õigusorganitega saaks välja selgitatud tema võimalikud hukkumise asjaolud. Hetkel käib asitõendite otsimine, mis loosse võiksid selgust tuua.

Hundijahi hooaeg algab Eestis 1. novembril ja kestab 28. veebruarini. Ühtegi hundi laskmise eriluba ei ole tänavu väljastatud.

Kommentaarid

Viimased uudised