Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse kutsus sotsiaalmeedias üles arendama mobiilirakendust, mille abil oleks võimalik inimesi jälgida.

Taiwan jälgib oma kodanike karantiinikuulekust muu hulgas nende telefonide asupaika passides. Üks taiwanlane kirjeldas, kuidas kell 7.30 sai tema telefonil aku tühjaks ja juba kell 8.15 oli talle helistanud neli erinevat karantiini tagavat üksust, kell 8.20 koputas uksele politseiekipaaž.

Trahv karantiini ajal kodust lahkumise eest tõsteti Taiwanis äsja 33 000 USA dollarini. Ka Eestis on kõlanud mõte inimeste liikumist mobiiltelefonide kaudu jälgida.

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse tegi esmaspäeval Facebookis postituse: „Üleskutse äpimaailmale – kes tuleks välja füüsiliste inimeste Waze’ga, kust saaks vaadata, kui palju inimesi juba kuskil on, et teaks, kas järgmisel nädalavahetusel minna õue Pääsküla rappa või pigem kuhugi mujale, kus eeldad, et inimesi eriti ei ole?“

Valitsuse kriisikomisjon andiski statistikaametile korralduse asuda juba sel nädalal telekomiettevõtetelt saavate andmete põhjal analüüsima nii eestlaste kui riigis viibivate välismaalaste liikumisi mobiilimastide levialades enne ja pärast koroonapandeemia algust.

Viimased uudised