Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

toidukaup

Tarbijahinnaindeks kasvas novembris võrreldes eelmise aasta novembriga üks protsent ning oktoobriga võrreldes 0,1 protsenti teatas statistikaamet.

Kaubad olid 2015. aasta novembriga võrreldes 1,2 ja teenused 0,8 protsenti kallimad. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta novembriga võrreldes tõusnud 3,1 ja vabaturu hinnad pool protsenti.

2015. aasta novembriga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim alkohoolsete jookide ja tubaka 7,3-protsendine kallinemine. Sealjuures on alkohoolsed joogid kallinenud 6,6 ja tubakatooted 9,1 protsenti.

Suuremat mõju indeksile avaldas veel mootorikütuse kallinemine. Aastataguse ajaga võrreldes oli diislikütus 3,9 ja bensiin 3,8 protsenti kallim. Eelmise aasta novembriga võrreldes on toidukaupadest enim kallinenud töödeldud puuvili (27%), värske kala (22%) ning suhkur (15%).

Oktoobriga võrreldes oli novembris tarbijahinnaindeksi suurimaks mõjutajaks toidu 1,2-protsendine kallinemine, millest ligi kolmandiku andsid 1,9 protsenti kallinenud piim, piimatooted ja munad ning üle viiendiku 2,9 protsenti kallinenud köögivili.

Suuremat mõju indeksile avaldas veel transport, kus novembriks ostetud lennukipiletid olid 17 protsenti odavamad kui kuu varem.

Lõunaeestlane

Viimased uudised