Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: VKHK

Võrumaa Kutsehariduskeskuses on alguse saanud jalgratta ringmajanduse projekt. Projekti lõpptulemiks on 25 õpilaste poolt restaureeritud jalgratast, mis hakkavad sõitma Võrumaa Kutsehariduskeskuse õppebaasis.

Projekt on jaotatud mitmeks etapiks – esimene neist saab alguse juba uuel nädalal.

„Kuna projekti üheks eesmärgiks on anda uus elu just vanadele, seisma jäänud jalgratastele, siis kutsume inimesi üles oma vanad jalgrattad meile tooma. Selleks planeerisime jalgrataste korjandamise nädala 12.-16. septembrini Võrumaa Kutsehariduskeskuse peamaja ees”, selgitas projektijuht Artur Eliste.

Projekti teine etapp on jalgrataste taastamine.

Jalgrattad taastatakse koos Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilastega. „Kuna projektist saavad kasu eelkõige õpilased, kes igapäevaselt õppebaasis ühiselamu, peamaja, tehnomaja ja ehitusmaja vahel liiguvad, siis soovime tegevustesse kaasata võimalikult palju õpilasi erinevatelt erialadelt. Hetkel tundub, et õpilaste huvi restaureerimise vastu on üsna suur”, lisas projektijuht.

Täna liigub valdav osa õpilasi ja kooli töötajaid õppebaasis jala või isiklike autodega. Seega on ühiskasutuses olevate jalgrataste olemasolu ühest küljest ajavõit kõigile jalgsi liiklejatele ja teisest küljest kütuse ja keskkonna säästmine mootorsõidukite kasutajatele.

Kui kõik sujub planeeritult, on Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilastele, töötajatele ja õpetajatele suunatud rattaringlus avatud 2023. aasta kevadest.

Projekti toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Viimased uudised