Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Islandi peaepidemioloog Thorolfur Gudnason ütles pühapäeval, 8. augustil raadiosaates, et koroona karjaimmuunsuse saavutamiseks peaks laskma koroonal vabalt levida ning seejuures kaitsta ohustatud gruppe ja tõsta ravisüsteemi võimekust.

Selle peale puhkes sotsiaalmeedias pahameeletorm. Esmaspäeval, 9. augustil võttis Gudnason oma sõnad tagasi, öeldes, et teda on valesti mõistetud ja valitsuse poliitika jääb endiseks. Gudnason täpsustas, et koroona seljatamiseks on vaja, vastupidi piirata nakatumiste arvu. Selleks tuleb karmistada piiriületuse piiranguid ning kehtestada karmimad piirangud riigis sees, et koroona levikut sisemaiselt vähendada, vahendab Iceland Review.

Island on praegu väga raskes olukorras, sest vaktsineeritus on väga kõrge, aga samal ajal levib koroona kontrollimatult ning nakatumiste arv on kõrgeim pandeemia aja jooksul. Loodetud karjaimmuunsust pole vaktsineerimisega saavutatud.

Peaepidemioloog ütles, et ühel või teisel moel on kavas karjaimmuunsus siiski saavutada läbi massilise vaktsineerimise. Peaepidemioloogi sõnul on Islandil karjaimmuunsusega kõvasti vaeva nähtud ja praeguse seisuga on pooled vaktsineeritutest immuunsed. Ülejäänud, kes pole kahe doosiga immuunsust saavutanud, peaks saama kolmanda doosi.

Gudnason kinnitas, et valitsus ei kavatse karjaimmuunsust saavutada läbi nakatumiste. Viiruse leviku kontrollimiseks on kavas kehtestada piirangud nii piiriületuses kui siseriiklikult.

Viimased uudised