Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: erakogu

Tõrva vallavalitsus jagab imelist lugu Tõrva Gümnaasiumi õpilasest, kes leidis metsa alt nutvad kassipojad ning aitas nad elule. Nüüd palub Gümnaasium toetada Paide MTÜ-d kassivari, kelle abil leiti kiisudele uued emad.

Lugu ise on järgmine:

Tõrva Gümnaasiumi õpilane Franko leidis 25. mail Riiska linnaosa metsatukast kolm vastsündinud kassipoega. Kassipojad olid lageda taeva all ja nutsid. Tõenäoliselt oli keegi inimene need pojad metsa viinud, sest kassiema üldjuhul ei jäta oma vastsündinud poegi hooletusse, vaid hoiab neid pigem varjulises kohas, mitte aga lageda taeva all.

Franko teavitas olukorrast isa ja koos oodati kassiema saabumist, kuid kuna teda ei tulnud, siis võeti metsast kiisupojad ja hakati edasisi lahendusi otsima.

Käidi ka Tõrva loomaarsti koduukse taga, kes tuvastas loomakeste vanuseks 1–2 päeva. Loomaarst Tiina soovitas kassipoegade päästmiseks otsida kassiema, kellel endal oleks ka hetkel imetamist vajavad pojad.

Kiiresti anti olukorrast teada sotsiaalmeedia kaudu. Kuna amme ei leitud, siis tuli kassipoegade päästmiseks neid toitma hakata. Internetist lugedes selgus, et nii tillukesed pojad vajavad toitu iga kahe tunni järel. Lisaks toidule vajavad nad sooja kuni 38 kraadi ja väga pühendunud hoolitsust seedimise toetamiseks. Tõrvas leidus üks tore inimene, kellelt saadi spetsiaalset kassipoegade piimasegu ja lutipudelid. Lehmapiima neile anda ei tohi, sest see ei ole sobiv kassipoegade seedimisele.

Seega sai otsustavaks laupäeva öö vastu pühapäeva, kus öö läbi toideti, masseeriti ja vahetati sooja veega täidetud pudeleid iga kahe tunni tagant.

Laupäeva õhtul hilja tuli tänu headele inimestele, kes Facebookis infot jagasid, ka lootuskiir: nimelt kirjutas üks noor naine Paide MTÜ-st Kassivari, et tema saab aidata, sest tal on kaks kassiema, kes hetkel ka ise oma poegi imetavad.

Nüüd oli kõige tähtsam see, et kassid hommikuni vastu peaksid ja seejärel nad Paidesse toimetada. Hommikul oli kõik hästi, kassid söödetud, soojas hoitud ja valmis alustama teekonda Paide poole. Kassipojad ei nutnud öösel kordagi, sõid ja magasid oma mõnusas soojas pesas.

Hea inimene Paidest tuli Frankole ja tema isale Viljandisse vastu, kus toimus ka kasside üleandmine.

Tänaseks on Tõrva kassipojad päästetud. Nad on jagatud kahe sõbraliku ema vahel. Kassiemad võtsid nad omaks – nad soojendavad, toidavad ja hellitavad meie kodulinna kassipoegi.

Seejärel tekkis kooliperel mõte kutsuda kooli kogukonda üles heategevuseks. Kuna Paide MTÜ Kassivari tegeleb kasside aitamisega, siis on soov neid kassitoidu ja tarvikutega (näiteks mänguasjad) toetada. Selleks palub kool nii õpilastel kui töötajatel tuua vabatahtlikkuse alusel õpetajate tuppa hiljemalt 7. juuniks kassidele mõeldud toitu või tarvikuid. Igast pisikeset toidupakist on abi. Seejärel saadetakse see koostehtud abipakk Tõrva Gümnaasiumi poolt Paidesse.

Kommentaarid

Viimased uudised