Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Iisraelis hakati nädal tagasi jagama koroonavaktsiini kolmandaid doose ja nüüdseks on kolmanda doosiga vaktsineeritud üle 400 000 inimese.

Neist kolmanda doosiga vaktsineeritud inimestest tuvastati koroonaga haigestumine 14 inimesel, mis pole suur kogus. Bar-Ilani ülikooli immunoloogia labori juhataja Cyrille Cohen ütles, et kolmanda doosi efektiivsust on veel vara hinnata, seda saab teha mõne nädala pärast.

Cohen ütles, et vaktsiinid pole kunagi olnud 100 protsenti efektiivsed. Isegi koroona algse Wuhani tüve suhtes oli Pfizeri vaktsiini efektiivsus haigestumise ärahoidmisel 95 protsenti. Seetõttu pole see üllatus, kui osa vaktsineeritutest haigestub, vahendab Jerusalem Post.

Kolmanda doosi saanud inimesed ütlesid pärast vaktsineerimist, et tunne oli sama või veidi parem kui pärast teist doosi. 31 protsenti vaktsineeritutest andsid teada kõrvaltoimete kohta, milleks oli põhiliselt valu ja paistetus süstimise kohas. Mõnedel juhtudel teatati ka nõrkusest, peavalust, lihasvalust ja palavikust.

Viimased uudised