Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe foto

Afganistanis teenivatele Eesti kaitseväelastele lõppes veteranipäeva tähistamine eile õhtul Kabulis toimunud kontserdiga, kus astus üles laulja Nele-Liis Vaiksoo koos tuntud Eesti muusikutest koosneva ansambliga.

„Kindlasti jääb see kontsert elu lõpuni väga eredalt meelde, tegelikult üldse kogu see reis. Selle kõige teeb eriliseks just see käputäis eestlasi, kelle jaoks me siia eelkõige tulime. Nii eestlased kui teised rahvused laulsid kontserdil kõva häälega kaasa ning oli ülivägev elamus esineda siin, koos võrratult andekate elavate legendidega. See on olnud tõeliselt äge paar päeva ja vägev reis,“ ütles Nele-Liis Vaiksoo pärast kontserti.

Bassimängija Toivo Unt ütles, et kontserdi muutsid eriliseks nii keskkond kui eelkõige publik. „See emotsioon, mida me publiku tagasisidest saime – see oli kordumatu kontsert ning kindlasti minu pika karjääri üks meeldejäävamaid hetki,“ ütles Unt.

Operatsiooni Resolute Support peakorteris toimunud kontserdil mitmesajale Eesti- ja liitlassõdurile esinenud ja ennast „Vallatuteks kuulivestideks“ ristinud ansambli koosseisu kuulusid Nele-Liis Vaiksoo, Toivo Unt, Paul Daniel, Urmas Lattikas, Aivar Vassiljev, Ain Rebas ja Mihkel Nukka. Esitamisele tulid tuntud Eesti- ja välismaised lood.

Enne kontserti korraldasid Eesti kaitseväelased oma kodubaasis kaitseväe veteranide toetuseks sinilillejooksu, kus osalejad said testida oma võimekust kaitseväe üldfüüsilise testiga ning läbisid aja peale 3,2 kilomeetri pikkuse jooksudistantsi. Üritusega kogutud tulu annetatakse sinilillekampaaniat korraldavale Eesti vigastatud võitlejate ühingule.

Eesti kaitseväe kontingent Kabulis koosneb Scoutspataljoni baasil moodustatud jalaväerühmast Estpla-29, rahvusliku toetuselemendi liikmetest ning Resolute Support missiooni peakorteris teenivast staabiohvitserist, kes täidab ühtlasi kontingendi vanema ülesandeid.

Estpla-29 teenistus Kabulis algas eelmise aasta novembris, üksuse ülesandeks Afganistanis on Kabuli rohelises tsoonis valitsusasutuste nõunike ja instruktorite eskortimine ning julgeoleku tagamine töökohtumistel Afganistani ametnike ja sõjaväelastega.

Kommentaarid

Viimased uudised