Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

valgamaal

Neljapäeval, 13. mail kell 15.38 teatati, et Tartumaal Luunja vallas Kavastu külas Emajõe-Suursoo looduskeskuse lähedal on kolme inimesega paat ümber läinud ja üks inimene kadunuks jäänud.

Päästjate saabumise ajal oli jõel näha ümber läinud paati, millel istus üks mees, teine mees oli vees ja hoidis paadist kinni. Paadi juurde ujunud päästja avastas kolmanda pinnale kerkiva mehe, kelle ta kohe päästepaadiga lähenenud päästjatele üle andis.

51-aastase mees toimetati kaldale, kuid kahjuks ei õnnestunud kiirabitöötajatel teda enam elule aidata. Ilmselt oli uppunu paadi ümber mineku ajal selle alla jäänud. Ümber läinud paadi juurest tõid päästjad kannatanud kaldale ja nad viidi kiirabiga haiglasse. Hinnanguliselt pidid mõlemad pisut üle viiekümneaastased mehed abi saamiseni vees olema ligi pool tundi.

Ükski kannatanutest ei kandnud päästevesti. Paadist leiti ka alkoholi tarvitamisele viitavaid märke. Päästevest on veekogul liigeldes ohutuse tagamiseks kohustuslik päästevahend, mida  peab hoidma korralikult kinnitatuna seljas.

Viimased uudised