Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Keskerakond

Eestis võitis valimised ülekaalukalt küll Keskerakond, aga Lõuna-Eestis jäi erakonna tulemus lahjaks.

Eestis tervikuna kogus Keskerakond 27 protsenti hääli, Reformierakond kogus 19 protsenti, sotsid 10 protsenti, IRL 8 protsenti ja EKRE 7 protsenti häältest. Võrdluseks, 2013. aastal kogus Keskerakond 32 protsenti, Reformierakond 14 protsenti, sotsid 12 protsenti, IRL 17 protsenti ja EKRE 1 protsendi häältest.

Kui vaadata üle-Eestilist tulemust, siis võitis Keskerakond ülekaalukalt Tallinnas ja Ida-Virumaal, mis on olnud traditsioonilised Keskerakonna kantsid. Ülejäänud Eestis aga erakond pigem kaotab positsioone. Näiteks on kaotanud erakond Pärnu linna.

Üle-Eestilise edu tagab Keskerakonnale aga see, et Tallinna elanike arv kasvab, mujal kahaneb. Tallinnas elab sedavõrd palju inimesi, et see kokkuvõttes viib häälte arvu kõrgele. Ehk teisisõnu: Tallinna elama kolinud inimestest saavad Keskerakonna valijad. Seejuures on huvitav, et Edgar Savisaare mõju on Keskerakonna üha väiksem.

Võrumaal on Keskerakonna toetus olnud traditsiooniliselt madal, aga näiteks Valga maakonnas, mis on olnud Keskerakonna kants, jäädi seekord alla Reformierakonnale, samuti kaotas Keskerakond toetajaid Reformierakonnale Põlva maakonnas.

Keskerakond kaotas seekord valijaid nii Tartu linnas kui Tartu maakonnas, samuti Pärnu maakonnas.

Keskerakonna positsioon on tugevnenud Jõgeva maakonnas, kus löödi troonilt IRL ja sotsid.

Viimased uudised