Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti suurim kodumaine munatööstus, Eggo munade tootja DAVA Foods Estonia toob aasta munamüügi kõrgperioodiks valmistudes turule neli miljonit valget muna.

Enim ostetakse M ja L-suuruses kümneseid pakendeid. Traditsioonilises koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskusega kingitakse 29. märtsil kõigile Tallinnas Ädala tänaval asuvas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuses, DoonoriFoorumis ja Verekeskuse väljasõidul verd loovutanud inimestele karp Eggo mune.

Eggo munatööstuse juhi Vladimir Sapožnini sõnul suureneb lihavõtteperioodil munade müük hüppeliselt ja selle jooksul müüakse ligi 4 miljonit valget muna. „Võrreldes möödunud aastaga on munade müük sama perioodiga võrreldes kasvanud 15-20 protsenti,“ sõnas Sapožnin. „Munad lähevad tänasest nagu soojad saiad ning pragune lihavõttenädal on kogu lihavõtteperioodi tippmüügiaeg,“ märkis Sapožnin. Lisaks tööstuslikele munavärvidele on Eggo munatööstuse juhi kinnitusel endiselt au sees naturaalsete, vanaemadelt õpitud sibulakoorte, kaselehtede ja kruupide abil munade kaunistamismeetodid.

Sapožnini hinnangul hakkab tarbija lihavõteteks valmistuma juba paar nädalat varem. „Meie statistika näitab, et kõige populaarsemad tooted on pühade ajal kümnesed pakendid valgeid mune, nii M- kui L-suuruses,“ rääkis Eggo munatööstuse juht.

DAVA Foodsi toodetavaid eestimaiseid Eggo mune müüakse erinevates suurustes nii 6-, 8-, 10 ja ka 18- muna pakendites. Lisaks Eestis toodetud kodumaistele munadele on lihavõtteperioodil müügil ka Ukraina, Poola, Leedu või Läti kanamune. Vladimir Sapožnini sõnul on aga kindel hulk tarbijaid, kes alati eestimaist eelistavad ning ka teadlikkus kodumaise ja importmuna eristamisel on oluliselt tõusnud. Ta viitab igal munal olevale templile, mille põhjal on võimalik riigi tähise järgi tuvastada, kust riigist muna pärineb. Eesti munasid tähistab lühend EE. Sapožnin rõhutas, et DAVA Foods Estonia munad on kontrollitult fipronilivabad ning Saksamaa laborist saabunud ametlikud testitulemused kinnitavad, et kõik Eggo-kaubamärgi all müüdavad kanamunad on puhtad ja ei sisalda taimekaitsemürki.

Eesti suurim kodumaine munatööstus teeb lihavõtteperioodil traditsiooniliselt koostööd Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskusega. Juba mitmendat aastat järjest saavad vahetult enne lihavõttepühi vereloovutajad kingiks karbi Eggo mune. „Iga vereloovutus päästab kellegi elu. Meie soovime tänada tublisid doonoreid ja anda neile munade söömisega võimalus enda jõuvarusid täiendada, kuna muna sisaldab rohkem kui 30 makro- ja mikroelementi. Muna on elu alus ja meie tänu kõigile neile, kes doonoriks olemisega kellegi elu päästa aitavad,“ märkis Sapožnin.

DAVA Foods Estonia on Eesti suurim munatootja, kes toodab aastas kokku ligi 65 miljonit kanamuna. DAVA Foodsile kuulub Tallinna külje all Lool Eesti suurim farm kuue kanalaga, milles hetkel on kokku 250 000 kana.

Viimased uudised