Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

id-kaart

Tähelepanelikud vaatlejad on välja toonud, et e-hääletuse juures kõige kahtlasem see, et peaminister Kaja Kallas, valimiskomisjoni esimees Oliver Kask ja valimisteenistuse juht Arne Koitmäe on kõik kursusekaaslased Tartu Ülikooli õigusteaduskonnast.

Eriti äratab kahtlust Koitmäe, kes ülikooli ajal millegi erilisega silma ei paistnud, aga on teinud riigistruktuurides muljetavaldavat karjääri.

Märgitakse, et tekitab küsimusi, kui juhtiva poliitiku hääli loeb tema kursavend, keda juhib teine kursavend ja riigikohtus otsustab asja üle kolmas kursavend…

E-hääletuste ajal on see kursus hoidnud enda käes valimiskomisjoni esimehe kohta läbi mitme inimese, e-hääletuse kasutuselevõtu ajal oli neljas kursavend Norman Aas peaprokurör ja hoidis eos ära probleemid (koos kriminaalpolitseid juhtinud abikaasa-kursaõe Krista Aasaga, end. Kull) … Päris ilus see välja ei näe.

Kõik astusid ülikooli õigusteadust õppima 1994. aastal. Nomimaalajaga (1998) kõik ei lõpetanud, paljud lõpetasid reaalselt 1999 (sealhulgas ka Kaja Kallas ja Oliver Kask).

Riigikohtu tsiviilkolleegiumi esimees Ivo Pilving on veel üks kodanik samalt kursuselt (TÜ Õigusteaduskond 1994-1999). Ehk siis valimiskaebusi arutava kolleegiumi esimees.

Viimased uudised