Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Briti teadusnõukogu SAGE on asunud värskes, täna avaldatud raportis arvamusele, et suur vaktsineerimine on riigis kaasa aidanud koroonaviiruse levikule, mitõttu võib tekkida senisest veelgi ohtlikum tüvi.

Uus ja ohtlik koroona variant võib tappa iga kolmanda haigestunu ning sellega seoses võib haigus olla sama tappev kui koroona eellane MERS, mis möllas Lähis-Idas kümmekond aastat tagasi. MERS-i tagajärjel suri 35 protsenti haigestunutest, vahendab Daily Mail.

Viirus muteerub suurema tõenäosusega seal, kus on palju nakatumisi – selline olukord on praegu Suurbritannias. Paradoksaalsel kombel on Suurbritannias nakkuse levikule kaasa aidanud kõrge vaktsineeritus.

Nüüd soovitavad teadlased olukorra päästmiseks vaktsiini kolmandaid doose, piiride sulgemist ja loomade nagu minkide ja kasside hävitamist, kuna koroona võib levida ja muteeruda ka loomadel.

Asjatundjad hoiatavad, et uus viiruse tüvi võib olla täiesti immuunne vaktsiinidele, kui näiteks kombineeruvad vaktsiinide suhtes immuunne koroona Lõuna-Aafrika „Beeta” variant ja kiire levikuga Briti „Alfa” või India „Delta” variant. Kui viirused kombineeruvad, või tekkida eriti tappev ja ohtlik tüvi.

Vaktsiinidele lootmise puhul on oht selles, et vaktsiinid ei anna kunagi täielikku kaitset.

Ühtlasi hoiatab teadusnõukogu SAGE töökohtadele paigaldatud kaitseklaaside ja ekraanide eest, kuna need loovad tsoonid, kus õhk ei liigu ja sellega võivad hoopis soodustada koroona levikut.

Viimased uudised