Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Suurbritannias kiidetakse küll kõiki neid, kes on lasknud end vaktsineerida, aga pandeemiat pole suur vaktsineerimine suutnud peatada. Karjaimmuunsus on müüt – seda pole võimalik vaktsiinidega saavutada, ütles juhtiv asjatundja.

Suurbritannias on kahe doosiga vaktsineeritud üle 75 protsendi täiskasvanutest ja ühe doosiga 89 protsenti täiskasvanutest. Varem peeti seda piiriks, kust algab karjaimmuunsus, aga tegelikkuses pole midagi muutunud – koroona levib nagu varem.

Peaminister Boris Johnson kiitis suurt vaktsineerimist, mille üle võiks uhkust tunda. Tundeid jahutas aga Suurbritannia juhtiv vaktsiiniasjatundja, vaktsineerimise ja immuniseerimise komisjoni JCVI esimees Sir Andrew Pollard, kes ütles, et vaktsiinid ei suuda anda koroona leviku peatamiseks vajalikku immuunsust, vahendab Daily Mail.

Pollard ütles, et vaktsiini eesmärk on eelkõige vähendada raskete haigusjuhtumite ja surmade arvu. Vaktsiinid ei suuda aga ära hoida nakatumisi.

Paljud viroloogid on asunud arvamusele, et koroona on muutunud endeemiliseks, mis tähendab, et sellest pole võimalik enam lahti saada. Immuunsus kujuneb järk-järgult vaktsineerimiste ja haiguse läbipõdemise teel. Lõpuks on haiguse tunnused sarnased gripiga.

Viimased uudised