Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Noored Kooli

Täna algab Narvas kahenädalane Noored Kooli linnalaager, mis toob kokku 43 karjääripöörajast õpetajat ning 500 noort, kes harjutavad läbi projektõppe eesti keelt. Sel aastal on laagri fookuses jätkusuutlikkus ja keskkond. 

Õpilasi juhendavad õpetajad on kevadel alustanud Noored Kooli hariduse eestvedajate arenguprogrammis ning õpetavad järgmised kaks aastat koolides üle Eesti. Narva Eesti Gümnaasiumis toimuv laager annab värsketele õpetajatele võimaluse end praktikas proovile panna ning lastele võimaluse õppida eesti keelt elulähedaste ja huvitavate projektide kaudu.

Projektide keskmes on küsimus „Mida saame oma kogukonnas teha kliima ja elurikkuse kaitsmiseks?”. Laagris õpetav 22-aastane Karmen Hiiemäe ehitab koos õpilastega taaskasutatavast materjalist puu ning keskendub sõnavarale ja rääkimisjulguse arendamisele. „Soovin, et mu õpilastel oleks tulevikus rohkem valikuid ja nende otsused ei jääks keeleoskuse taha. Läbi põneva ehitusprojekti saavad nad võimaluse harjutada eesti keelt, sotsiaalseid oskuseid ning koostööd. Käime ka linnaloodusega tutvumas ja võrdleme enda tehtud puulehti päris puudega.” Karmen asub septembris õpetama Pelgulinna Gümnaasiumis eesti keelt ja kirjandust.

Laager toimub Narvas juba seitsmendat aastat ning Noored Kooli tegevjuhi Annika Küngase sõnul on neil rõõm igal aastal tagasi tulla. „Meil on hea meel, et meie alustavate õpetajate esimene suur võimalus klassi ees seista toimub just Narvas. Keeleõpe on sageli raske ning on oluline, et saame lastele anda positiivse kogemuse, mis julgustab neid eesti keele õppimist jätkama.”

Laagri läbiviimist rahastab jätkuvalt oma People To People Cultural Engagement programmi raames Briti Nõukogu, eesmärgiga toetada sotsiaalset sidudust Eestis. Sellel aastal toetab laagrit esimest korda ka jaekaubanduskett Lidl. „Lidlil on väga hea meel olla esmakordselt Noored Kooli linnalaagri toetaja. Elurikkuse säilitamine ja edendamine ning kliimakaitse on väga olulised fookusteemad, millest me oma vastutustundliku ettevõtluse strateegias juhindume. Seega on eriti suur rõõm on tõdeda, et keskkonnahoid on võetud ka linnalaagri peateemaks, ning see omakorda aitab noortel teha tulevikus jätkusuutlikumaid valikuid nii kodanike kui tarbijatena. Mitmekesise ja multikultuurse töökeskkonna loojatena tunnetame eriliselt ka keeleõppe olulisust ja soovime kõigile õpetajatele ja õpilastele uusi avastusi ja õpihimu jätkumist,” ütles Lidl Eesti vastutustundliku ettevõtluse spetsialist Liis Kiviloo.

Noored Kooli linnalaager kestab 2. juulist kuni 12. juulini ning selles osalemine on lastele tasuta. Laagris toimetavad ka vabatahtlikud Itaaliast, Tartust, Narvast ja Sillamäelt. 1. septembril alustavad Noored Kooli programmi õpetajad tööd koolides üle Eesti.

Viimased uudised