Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Võru LV

Võru linnas valmisid lastekaitsepäevaks Võru linna temaatikaga laste värvimis- ja nuputamislehed. Lehed jagatakse tasuta laiali linna majutus- ja toitlustusasutustesse.

Kokku loodi viis erineva kujundusega lehte. Kujundused on inspireeritud Võru linnaga seotud elementidest. Näiteks on lastel on võimalus lahendada Võru Lastefestivali teemalist ristsõna; aidata Fr. R. Kreutzwaldi loodud tegelastel siilil ja Kalevipojal leida tee läbi labürindi üksteiseni; otsida erinevusi laste mängulaevalt Rosilla; olla osav kunstnik ning värvida erinevaid Võru linna maju või tutvuda Võru linnapildist leitavate loomadega. Lehed on erineva raskusastmega ning pakuvad tegevuslusti ja nuputamist erinevas eas lastele.

Soovi korral on kõikidel huvilistel võimalus lehed välja printida veebilehelt https://bit.ly/lastelinn_voru

Joonistuslehed on välja töötatud  üleeuroopalise URBACT programmi projekti Find Your Greatness  raames. Projekt eesmärk on edendada kohalikku elu ning õpetada, kuidas turunduses paremini esile tõsta Võru linna juba olemasolevaid tugevusi. Projekti käigus valmib Võru linna virtuaalmessi platvorm – Võru VAU ehk Võru avatud uksed. See on internetikeskkond, mis tutvustab Võru linna elukeskkonnana ning koondab infot kohaliku kinnisvara, töökohtade, hariduse-huvihariduse jm kohta. Nii värvimis-nuputamislehtede valmimise kui ka Võru VAU idee pärinevad projekti raames toimunud kaasamiskoosolekutelt ja intervjuudest saadud mõtetest. Virtuaalmess loob võimaluse tuua paremini esile  Võru linna eripärasid ja üheskoos turundada siinseid ettevõtteid ja organisatsioone.

Kes soovivad tähistada Lastekaitsepäeva mõnest armsast üritusest osa saada, siis täna toimub Roosisaare kontserdi- ja teatrilaval Võrumaa lasteaedade mudilaste laulu- ja tantsupidu „Suur seiklus”. Ülesse astuvad mudilaste ühendkoor, lasteaedade rahvatantsurühmad, võimlejad ning ukuleleansambel. Muusikalise poole pealt toetab esinejaid ansambel „Pro-C-duur”.

Viimased uudised