Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kalevipoja 3 maja Võru linnas.

Sel kolmapäeval, 14. juunil algusega kell 17.30 toimub Võrus avatud töötuba, kus Eesti parimad spetsialistid jagavad näpunäiteid ajalooliste hoonete renoveerimiseks.

Töötoas räägitakse ajaloolise hoone tehnilise seisukorra hindamisest. Muinsuskaitseameti restaureerimisinsener Üllar Alev õpetab Kreutzwaldi 25a objekti näitel, kus, mida ja kuidas vaadata, et saada aimu hoone tervisest.

Jutuks tulevad viimistlusuuringud ajaloolisel hoonel. Kuidas teha kindlaks, mis värvi oli hoone algselt? Kas hoones leidub maalinguid? Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna õppejõud ja tudengid räägivad ja näitavad, kuidas tehakse viimistlusuuringuid.

Kõigil soovijatel on võimalik ise kätt proovida skalpelliga värvisondaaži tegemisel või ajalooliste puitdetailide profiilide mõõtmisel. Vajalikud töövahendid on kohapeal olemas. Juhendavad EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna õppejõud ja tudengid.

Töötuba korraldab Eesti Kunstiakadeemia projekti LIFE IP BuildEST raames.

Projekti rahastab Euroopa Kliima, Taristu ja Keskkonna Rakendusamet (CINEA) LIFE IP (Integrated Projects) programmi kaudu, mis on mõeldud keskkonna- ja kliimameetmete projektidele.

Täpsem info ürituse Facebooki lehel: https://fb.me/e/1jqkMCEBu

Viimased uudised