Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sel pühapäeval, 26. novembril toimub Võru kultuurimajas Kannel Võrumaa vabaühenduste mess, kus räägitakse suud puhtaks.
Kodanikupäevale pühendatud ettevõtmine viiakse läbi kahes osas. Päev algab kell 11 kõigepealt sellega, et räägitakse Urmas Vaino juhendamisel suud puhtaks. Toimub debatt „Vahtsõ valla veretsõõr.” Kuidas panna valla vereringe tööle? Kuidas teha nii, et varbad ja käed ei hakkaks külmetama? Mis paneb valla südame põksuma? Millist rolli saavad või peavad selles kõiges täitma vabaühendused? Debateerijate ringis on ligi 15 osalejat nii kogukondadest, uutest omavalitsustest kui ka kodanikuühiskonna eksperdid väljastpoolt Võrumaad.
„Haldusreform ja uute valdade piirid on juba pikalt kirgi kütnud ja sellest, kas reformiti hästi või halvasti on küllalt räägitud,” kirjeldab debati ideed korraldusmeeskonna liige, Võrumaa Arenguagentuuri vabaühenduste konsultant Katrin Volman. „Meie pöörame pühapäeval pilgud tuleviku suunas ja peame plaani, mida saame nüüd üheskoos teha hästi, et kõikides piirkondades elu edeneks ning liitumised kasu tooks. Mõtestame kogukondade rolli ja ühenduste tegevust muutunud olukorras. Või kas tegelikult midagi muutub?“
Debatti on võimalik otseülekande vahendusel jälgida ka Võrumaa Arenguagentuuri kodulehel ja Facebookis.
Teises pooles alates kella 12.30 algab väljanäitus, kus kogunevad erinevad Võrumaa vabaühendused, et ennast näidata, oma tegevusi, tooteid või teenuseid tutvustada, teiste tegemistega tuttavaks saada ja kaaslastega debatil kõneldu üle veel aru pidada. Kehakinnitust pakub kogu ürituse jooksul Spordipuhvet, millest saadud tulu läheb heategevuseks.
Üritus on tasuta, kõik huvilised on oodatud!
Vabaühenduste mess saab teoks projekti „Kogukonna kasvulava” raames, mis on LEADER meetmest rahastatud kaheaastane tegevuskava, mida viivad ellu MTÜ Navi Külaselts koostöös SA Võrumaa Arenguagentuuri ja Loome OÜga.

Viimased uudised