Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

võru pärimustantsu festival

Traditsioonilise eeposelugemisega Võru Kreutzwaldi pargis ning piduliste rongkäiguga Kandle aeda algas neljapäeva õhtul XXIII Võru Pärimustantsu Festival, mis sel korral on pühendatud valsile.

„Eks välisrühmad on alati olnud tõmbenumber,” rääkis festivali staabi juhataja Epp Vana Lõunaeestlasele. „Sel aastal on meil kuuest välisriigist külalisi: India, Inglismaa, Rumeenia, Serbia, Makedoonia ja Läti tuleb laupäevaks-pühapäevaks.”

Lisaks kontsertidele viivad välisriikide rühmad nädalavahetuse jooksul läbi ka oma maa kultuuri tutvustava pärimuspäeva, millega teevad reedel algust inglased.

„Inglased tutvustavad oma kultuuri, kombeid, riideid, miks nad just sellist tantsu tantsivad, pakutakse natukene süüa-juua,” selgitas Vana. „Laupäeval on India pärimuspäev ja pühapäeval on Rumeenia päev.”

Panus tantsule aitab eristuda

Üle kahe aastakümne Võru folkloorifestivali nime kandnud folgipidu korraldatakse tänavu teist aastat Võru Pärimustantsu Festivali nime all ning rõhuasetuse seadmist tantsule ei ole tulnud kahetseda.

„Eristuda see aitab, sest igasuguseid folgi-nimelisi festivale on Eestis ju suve jooksul hästi palju,” tõdes Vana. „Kuna me tahame rõhutada, et meie festival on ikkagi tantsufestival, siis ma arvan, et see on täiesti õigustatud, et me nimemuutuse tegime.”

Ilm on tänavu suvel soosinud pigem varjualuseid ettevõtmisi, sestap on ka festivali korraldajad valmis selleks, et osad välikontserdid tuleb vajaduse korral läbi viia Kandle majas. Kindlasti toimub Kandle saalis festivali lõppkontsert.

Festivali programmi kuulub lisaks pärimustantsule ka palju muud, mis Võru linna neljaks päevaks endasse seob. Näiteks kodukohvikute päev, lõõtsa võistumängimine, õhtulaulud Tamula kaldal, jutujalutuskäigud ja tänavatants, aga ka kodukontserdid, tantsimise mõõduvõtt ja pika laua pidu kesklinna pargis.

Vaata pilte festivali algusest ja järgnevat videolugu.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised