Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Viies Võrumaa restoranis ja kohvikus kestab pühapäevani Uma Meki erimenüüde nädal, mis osutus korraldajatele üllatuslikult väga menukaks – välja müüdud lauad kinnitasid nii kohalike kui külaliste kasvanud huvi Võromaa köögi vastu.

„Uma Mekk menüü tähendab seda, et tooraine, millest road tehakse, on vähemalt poole osas kohalik,” selgitas Võrumaa Toiduvõrgustiku koordinaator Eda Veeroja Lõunaeestlasele. „Aga kui me käisime menüüsid kaubamärgi alla kinnitamas, siis selgus, et enamus kohtadel olid menüüd sada protsenti kohalikud.”

Kui jätta kõrvale sool, pipar, suhkur ja küllap veel mõni maitseaine, on Võrumaa toidukohtades võimalik valmistada kohalikust kalast, lihast, piimast, jahust, köögiviljadest, idudest kolmekäigulisi toidukordi.

Veeroja kinnitusel on Võrumaa talunikud aja jooksul oluliselt parandanud oma tarnevõimekust ning kõrge kvaliteediga kohalik toiduaine on muutunud kättesaadavaks.

Suure Munamäe jalamil asuv kohvik „Suur Muna” oli üks neist viiest Võrumaa toidukohast, mis Uma Meki restoranide ja kohvikute nädalaga ühines ning reede pärastlõunal võis perenaine Epp Leesik Lõunaeestlasele kinnitada, et kahetseda polnud põhjust.

„Suure Muna kohvikus on Uma Meki nädal väga hästi läinud,” rääkis ta. „Igal õhtul on maja täis olnud ja palju rahvast käinud ja me oleme palju kiita saanud.”

Eda Veeroja ennustab Uma Meki kaubamärgile ehk siis võromaisele toidukaubale ja võromaisele köögile head tulevikku, sest toiduturism on maailmas hoogu koguv äri.

„Turistile on väga huvitav just nimelt sellele piirkonnale omane toit,” selgitas Veeroja „Siin võiksid majutus- ja toitlustusettevõtted palju julgemalt minna sügavamale juurtesse, tuua välja eripärasemaid roogi, katsetada julgemalt traditsiooniliste maitsetega.”

Võrumaa kohalikust toorainest valmistatud ning kohalikus kõnepruugis nime saanud roogadega kostitasid nädala jooksul kliente Kubija hotelli restoran, Ööbikuoru Villa restoran „Andreas”, Georgi hotelli restoran „Postmark”, kohvik „Spring” ja kohvik „Suure Muna” Haanjas.

Vaata videolugu Uma Meki nädalast.

Arved Breidaks

Viimased uudised