Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

EV100

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva suurem tähistamine Võrumaal saab alguse tänavu suvel toimuva Võru lastefestivaliga, kuid juubelisündmusi toimub kogu maakonnas.

Teisipäeval kohtus juubelisündmuste Võrumaa laiendatud toimkond, et jagada teavet käimasolevatest ettevalmistustest.

Vabariigi 100. sünnipäevale on lisaks lastefestivalile pühendatud tuleval aastal Võrus peetav Uma Pido, Urvastesse Tamme-Lauri tamme juurde saja tamme allee rajamine, ka Võhandu 100-kilomeetrine maraton on järgmisel aastal tähtpäeva-teemaline.

„Mida igaüks saab Eesti 100. sünnipäeva oodates teha, on püstitada oma kodu hoovi lipumast või veenduda, et tema maja küljes on lipuvardahoidja,” ütles Võru maavanem Andres Kõiv. „Kui me ühiselt – peaaegu rituaalselt – Eesti riigi lippu au sees hoiame, saame loodetavasti veel kaua seda vabariigi aastapäevadel ning muudel pühadel heisata.”

„Praegu ei ole veel selge see, kuidas tuleva aasta 24. veebruaril kogu Võrumaa avalikus ruumis sündmusest osa saab,” rääkis EV 100 Võrumaa toimkonna kontaktisik Eveli Kuklane. „Kõik uued ideed ja algatused on endiselt väga oodatud.”

Oma kingituse või sündmuse saavad Eesti sünnipäevaks teha kõik kogukonnad, aktiivsed inimesed või organisatsioonid. Kõik planeeritavad kingitused ja sündmused võiks lisada EV100 kodulehele ev100.ee. Nii saab see osaks EV100 programmist ja on nähtav kõigile huvilistele.

Lõunaeestlane

Viimased uudised