Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

võrumaa tantsijad

Ligi 330 Võrumaa noort rahvatantsijat 21 rühmast harjutas neljapäeval Kandles toimunud esimesel piirkondlikul tantsijate eelproovil noorte laulu- ja tantsupeoks.

„Selle proovi eesmärk oli saada kinnitust, et tantsude õppimisel ollakse õigel teel. Kui kavades on toimunud muutusi, siis antakse neist siin teada,” selgitas peo Võrumaa koordinaator Aigi Pall.

„Muuhulgas vaadatakse üle ka rühmade riided ja mõeldakse näiteks sellistelegi asjadele nagu rühmade asetus Kalevi keskstaadionil,” lisas ta.

Seekordsest proovist võtsid osa rühmad Võru Kesklinna Koolist, Varstu Keskkoolist, Kuldre Koolist, Võru Kreutzwaldi Koolist, Rõuge Põhikoolist, Parksepa Keskkoolist, Puiga Põhikoolist, Osula Põhikoolist ja Võru Gümnaasiumist. Lisaks harjutasid tantsijad Võru Kandle, Variatsioonide, Mürakarude ja Pärliine rühmadest.

Rühmasid juhendasid Marianne Jaanson, Ave Saluorg, Leili Väisa, Tiiu Kungus, Kati Velner, Liivika Raudhein, Maie Pau, Merike Helekivi, Helle Liloson, Anne Tolk, Silja Oss, Eve Mõttus, Ave Saluorg, Helena Helekivi, Maarika Rosenberg, Heli Kuulmets ja Maire Udras.

Võrumaalt pürgib noorte laulu- ja tantsupeole kokku 1500 õpilast.

Noorte peo ettevalmistamiseks toimub Võrumaa mudilaskooridele, lastekooridele, segakooridele, orkestritele, rahvamuusikutele ja tantsurühmadele kokku 19 erinevat proovi ja ülevaatust.

Lõunaeestlane

Viimased uudised