Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaalt on nominendid Võru Kesklinna Kool projektiga „Iga samm loeb“ (kategoorias Liikuma Kutsuv Saavutus Koolis) ning Antsla Gümnaasiumi noored Elisabeth Geier ja Kristel Taal (kategoorias Liikuma Kutsuva Kooli Tegusad Mängujuhid).

Programmiga Liikuma Kutsuv Kool tegeleb Tartu Ülikooli liikumislabor, kus otsitakse koos Eesti koolidega teaduspõhiseid lahendusi, kuidas koolipäevad liikuvamaks muuta ja liikumisrõõmu iga õpilaseni tuua. Visioon on, et kõigil õpilastel peab olema võimalus õppida Liikuma Kutsuvas Koolis. 

Liikuma Kutsuv Kool saab peagi viieseks. Selle ajaga on Eestis palju muutunud: 10 kooli asemel kuulub võrgustikku juba 110 kooli – viiendik kõigist Eesti koolidest. Aina enam innovaatilisi õpetajaid, koolinoori, lapsevanemaid, omavalitsusi ja koostööpartnereid tegutseb selle nimel, et liikumine oleks koolielu igapäevane osa. 

Tänavu tunnustatakse parimaid tegijaid esmakordselt toimuval Liikuma Kutsuva Kooli Aasta Tegija konkursil. Vastuseks üleskutsele märgata inspireerivaid inimesi ja algatusi esitati kõikjalt Eestist üle poolesaja kandidaadi. Nende seast valis komisjon välja nominendid kümnes kategoorias, kellest ülevaate saab siit: liikumakutsuvkool.ee/aastategija/. Aasta Tegija laureaadid kuulutatakse välja 24. septembril toimuval pidulikul tunnustusüritusel. Nominentide seas on ka Võrumaa sportlikud esindajad – õpilastest õpetajateni! 

Täpsemalt on nominendid Võru Kesklinna Kool projektiga „Iga samm loeb“ (kategoorias Liikuma Kutsuv Saavutus Koolis) ning Antsla Gümnaasiumi noored Elisabeth Geier ja Kristel Taal (kategoorias Liikuma Kutsuva Kooli Tegusad Mängujuhid).

Mõlemal juhul on märkimisväärne tegevuste laiahaardelisus erinevatel tasanditel. Esimesel juhul toimus „Iga samm loeb“ projekt aasta läbi ning kutsus lisaks kooliperele kaasa tegema ka lapsevanemaid ja linnakodanikke, kui korraldati projekti raames heategevuslik sünnipäevajooks. Teisel juhul on tähelepanuväärne Antsla Gümnaasiumi noorte jätkusuutlikkuse loomine ja õpilaste algatusvõime. Tavaliselt on koolides mängujuhte pigem vähem, kes mingil hetkel võivad väsida või lõpetavad kooli ning tegevus katkeb. Noored, Geier ja Taal on aga võtnud eesmärgiks koolitada igast klassist 2-4 uut mängujuhti, et mänguvahetunnid ja liikumisharjumused oleksid koolielu tavapärane jätkusuutlik osa.

Viimased uudised