Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rahandusministeerium tegi kokkuvõtted omavalitsuste eelarvete lühiülevaadete koostamisest. Tänavu koostasid 79st Eesti omavalitsusest 35 oma eelarvest lühiülevaate. Omavalitsuse eelarve lühiülevaade aitab kogukonnal paremini mõista, kust tulevad omavalitsuste peamised tulud ning mille jaoks kohalik omavalitsus raha kasutab.

Lõuna-Eestis on tublimad lühiülevaadete koostajad Võrumaa omavalitsused – lühiülevaade on tehtud tervelt kolmes omavalitsuses: Võru linnas ja vallas ning Antsla vallas, tegemata Rõuge ja Setomaa valdades. Kehvem on lugu Põlvamaal, kus eelarve lühiülevaade on olemas vaid Kanepi vallas ning tegemata Põlva ja Räpina vallas. Valgamaal on eelarve lühiülevaade tehtud Tõrva vallas, tegemata aga Otepää ja Valga vallas.

„Omavalitsuste eelarve ja selle koostamise põhimõtted peavad kohalikule kogukonnale olema kergesti mõistetavad,” kommenteeris lühiülevaadete tegemist riigihalduse minister Janek Mäggi. „Seepärast valmistab mulle suurt rõõmu teadmine, et võrreldes eelnevate aastatega on eelarve lühiülevaadete koostamise aktiivsus kasvanud.“

Kui 2016. aastal koostas lühiülevaate 19 protsenti ja 2017. aastal 31 protsenti omavalitsustest, siis tänavu on see juba 44 protsenti. „Omavalitsused mõistavad üha paremini enda kasvavat rolli kohaliku kogukonna teadlikkuse tõstmisel ja avaliku raha kasutamise läbipaistvuse suurendamisel. Samas peab märkima, et aktiivsuse kasvul on kindlasti oma roll ka haldusreformil,” lisas Mäggi.

Aprillis saatis rahandusministeerium omavalitsustele tagasisideküsitluse eelarve lühiülevaate koostamise kohta. Tulemuste analüüsis selgus, et kõige aktiivsemad maakonnad on Hiiumaa ja Järvamaa, kus eelarve lühiülevaate koostasid kõik omavalitsused. Eelarve lühiülevaadet ei koostanud mitte ükski omavalitsus Jõgevamaal ja Saaremaal.

Suurematest omavalitsustest koostas lühiülevaate näiteks Tartu, Narva, Kohtla-Järve, Pärnu, Viljandi ja Võru linn ning Jõhvi, Saku, Saue, Rae, Türi ja Rapla vald.

Tagasisideküsitluse kokkuvõtet näeb rahandusministeeriumi veebilehelt.

Tutvu Lõuna-Eesti omavalitsuste ülevaadetega siin (Antsla vald, Kanepi vald, Tõrva vald, Võru linn, Võru vald):

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lae alla [175.38 KB]

Lae alla [138.24 KB]

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lae alla [801.46 KB]

Viimased uudised