Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Erik Peinar/Riigikogu

Eesti Vabariigi ja Kaitseliidu 100. sünniaasta puhul heiskavad veebruarikuu hommikutel Pika Hermanni torni lipu noorkotkad ja kodutütred kõikidest Eesti maakondadest. Täna kell 08:03 heiskasid lipu Jaanika Lang Kodutütarde Võrumaa ringkonnast ja Hanno-Laur Kunnus Noorte Noorte Kotkaste Võrumaa malevast.

Jaanika Lang õpib Tartu Kutsehariduskeskuses automaalriks ja ta on kodutütar alates 2013. aastast.

Jaanika on kohusetundlik, usaldusväärne ja tegutsemishimuline noor. 2017. aastal  panustas Jaanika organisatsiooni erinevate ülesannete täitmisel: osales laagrites, rännakutel, kohtunikuna võistlustel, tegevusjuhina laagrites, Võrumaa kodutütarde esindajana vabariiklikul võistlusmatkal „Ernake” ja ta kuulus Võrumaa esindusvõistkonda võistlustel Rootsi Kuningriigis.

Jaanika rahulikkus, kindlameelsus ja oskus erineva vanuseastmega lapsi koostööd tegema panna on imetlusväärne.

Hanno-Laur Kunnus õpib Võru Kreutzwaldi kooli 9. klassis ja on Noorte Kotkaste organisatsiooni liige alates 2012. aastast.

Hanno-Laur on Kreutzwaldi rühma üks kõige aktiivsemaid liikmeid. Ta on väga heade teadmiste ja oskustega noor, keda saab teistele liikmetele eeskujuks tuua. Hanno on väga hea ja usaldusväärne abiline, kes on võimalusel alati valmis rühma kaaslasi kui ka rühmapealikku aitama.

Organisatsioonis on tema trumpaladeks orienteerumine ja kõik, mis on seotud loodusega. Parim putukakollektsioon on Võrumaal ja ehk ka kogu Eesti noorte seas just Hanno-Lauril.

Möödunud aastal valiti Hanno-Laur Võrumaa Aasta Noorkotkaks. Hanno-Lauri on tunnustatud 2016. aastal Noorte Kotkaste Võrumaa maleva tänukirjaga ja 2015. aastal noorhauka hoolsuspaelaga.

Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili kinnitas, et Pika Hermanni lipu heiskamine Eesti sünnipäevakuul on noorkotkastele ja kodutütardele suur au ja tunnustus. „Samuti on see hea näide sellest, kuidas riik hoolib oma noortest ehk oma tulevikust,” ütles kindral.

Kaitseliidu noorteorganisatsioonid korraldasid lipuheiskajate leidmiseks konkursi kõigis maakondades üle Eesti. „Võime olla kindlad, et veebruaris lähevad riigi esimest lippu heiskama meie parimate noorkotkaste ja kodutütarde esindajad,” lisas Kiili.

Viimased uudised