Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrumaa meenekonkursi ideevooru parimaks tunnistas žürii 19 idee hulgast Võrumaa noorte kunstnike töödega illustreeritud šokolaaditahvlite sarja. Idee esitajaks oli Deconord OÜ.

Teine ja kolmas koht läks Toores Jõud OÜ poolt esitatud ideedele: epoksiidvaigust mullid (magnetid) mis sarnanevad veetilgale või järve „silmale“ mille sügavusse on jäädvustunud nii liivaküngaste liiv, männitüvede koor kui pohlavõrsed ja -marjad. Magnetiga EPO-mulle  saab kasutada iseseisvalt suveniirmagnetina  või osana meenetekomplektist ehk laastuvaagnast.

Kolmanda koha vääriliseks pidas komisjon laastuvaagna ideed. Laastuvaagen on valmistatud Lõuna-Eesti ettevõtja poolt saadetud linaõliga töödeldud katusekimmist. Meenekingitusena täiendab seda järvemull/maastikukuppel, mis hoiab vaagnasse süvistatud magneti abil meene iseloomustamise ja piirkonna eripära rõhutamise pisikest viidet.

Ideevooru esimest kohta premeeriti vabalt valitud Võru maakonna toote- või teenusepakkuja kinkekaartiga väärtuses 150€, teist kohta 100€ ja kolmandat kohta 50€.

Eripreemia, valik kukeseene teemalisi toidumeeneid, sai originaalse ja särava idee  eest Üts Ummamuudu sannamüts „Kikkasiin“.

SA Võrumaa Arenduskeskuse poolt korraldatud meenekonkursi eesmärgiks on laiendada valikut Võru maakonnas pakutavatest meenetest, mis seovad piirkonna külalisi toredate elamustega ning on meeldejäävaks kingiks ja meenutuseks ummamuudu kandist. Konkursile ootame ennekõike meeneid, mis iseloomustaksid uut Võru maakonda, siinset looduslikku ja kultuurilist eripära (Vana-Võromaa ja  Setomaa kultuuriruum).

Meenekonkurss koosneb kahest osast:
1. Ideevoor, kuhu sai ideid esitada kuni 31.01
2. Meenevoor, kuhu saab töid esitada kuni 30.03

Konkursile esitatud ideekavandid ja  prototüübid on välja pandud näitusel 1.05-30.06 Võrumaa Turismiinfokeskuses, aadressil Jüri 12, Võru. Meenekonkursi võitnud esindusmeenet ja turismimeenet on loodetavasti juba eesoleval suvel võimalik  soetada maakonna turismiinfokeskusest ja -punktidest.

„Meil on äärmiselt hea meel, et meenekonkursi ideevooru laekus nii palju toredaid ideid,” kommenteeris tulemusi SA Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots. „Tõenäoliselt sai võiduidee puhul määravaks see, et tegemist on praktilise meenega, mille kujundusel kasutatakse kohalikku sümboolikat ning kohalike noorte kunstnike töid.“

Meenekonkursi komisjoni kuuluvad:
SA Võrumaa Arenduskeskuse esindaja
Võru Instituudi esindaja
MTÜ Vana-Võromaa käsitöö esindaja
MTÜ Setomaa Käsitöökogu esindaja
MTÜ Setomaa Turism esindaja
MTÜ Võrumaa Turismiliit esindaja
Rõuge valla esindaja
Antsla valla esindaja
Setomaa valla esindaja
Võru valla esindaja
Võru linna esindaja
Kompetentsikeskuse TSENTER  esindaja

Kuni 30.03 on veel võimalik esitada töid meenevooru (esindusmeene ja turismimeene), kus auhinnafondiks on 500 € väärtuses meenete tellimus.

Lisainfot meenekonkursi tingimuste ja auhindade kohta leiab https://vaa.ee/vorumaa-arenguagentuur-kuulutab-valja-voru-maakonna-meenekonkursi/

Viimased uudised